Залучення стейкхолдерів як один із сучасних засобів в управлінні водними ресурсами

24.07.2019

16 – 18 липня 2019 року начальник відділу техногенно-екологічної безпеки, басейнової взаємодії та моніторингу вод БУВР нижнього Дніпра К. Кур’янінова прийняла участь у семінарі-тренінгу «Роль залучення стейкхолдерів (зацікавлених сторін) в управлінні водними ресурсами. Досвід США», проведення якого було ініційовано Держводагентством.

Навчання відбувалось на базі Центру підвищення кваліфікації працівників водного господарства за участі технічних експертів США - Ніколаса Аумена (регіональний науковий радник і координатор Програми пріоритетних екосистем Еверглейдс, представник Геологічної служби США) та Романа Фердінанда (представник Офісу Міністерства внутрішніх справ у Іллінойсі).

Під час семінару американські експерти поділилися з водогосподарниками досвідом роботи у галузі управління водними ресурсами в США, ознайомили присутніх зі структурою Міністерства внутрішніх справ США (для порівняння - в Україні це Міністерство екології та природних ресурсів), запропонували план залучення стейкхолдерів, який успішно застосовується у США та який може бути застосований при вирішенні проблемних питань водогосподарської галузі України.

Тренінг містив і практичну частину, в ході якої спеціалісти водогосподарських організацій мали змогу обговорити існуючі проблеми водного сектору в малих групах, попрактикуватися у складанні плану залучення стейкхолдерів. За результатами навчання фахівці-водогосподарники отримали не лише актуальну інформацію і корисні знання, але й сертифікати!