ГоловнаПро насКерівний складКолегіяПідпорядковані організаціїДоступ до публічної інформаціїГромадська приймальня
Всі новини

Водогосподарська обстановка станом на 20.04.2017 року

20.04.2017

Міжвідомчою комісією по встановленню режимів роботи дніпровських водосховищ на квітень 2017 року по Каховському водосховищу було визначено наступне: ГЕС працює на притокових витратах. Станом на 1 травня рівень води у водосховищі має бути в межах 15,60-15,70 м БС.
Добове регулювання потужностей ГЕС обмежується за умовами нересту риби із середньодобовим коливанням рівня води у нижньому б’єфі не більше ніж 0,4 м без урахування згінно-нагінних явищ у період з 10 квітня по 19 червня. 
Станом на 20 квітня 2017 року рівень води у верхньому б’єфі Каховського водосховища становив 15,74 м, у нижньому – -0,22 м, що не суперечить Правилам експлуатації. 
На р. Дніпро (м. Херсон) фактично станом на 20 квітня 2017 року –    485 см. На притоці Дніпра р. Інгулець– 147 см.
З метою виконання розпорядження Кабінету Міністрів України від 07.12.2016 р. № 929-р та відповідно до узгодженого «Регламенту промивки русла та екологічного оздоровлення р. Інгулець, поліпшення якості води у Карачунівському водосховищі та на водозаборі Інгулецької зрошувальної системи у 2017 році» 5 квітня 2017 р. з 9-00 год. ДПП «КРИВБАСПРОМВОДОПОСТАЧАННЯ» розпочало скид води з Карачунівського водосховища витратами згідно Регламенту.
У зв’язку з випадінням протягом другої декади квітня на території області великої кількості опадів відбулось різке зростання рівнів ґрунтових вод. Найбільша кількість опадів спостерігалась у: Генічеському, В.Рогачицькому, Приморському, Чаплинському, Олешківському, Новотроїцькому, Високопільському районах.
З метою зняття соціальної напруги серед мешканців населених пунктів та покращення умов їх проживання підпорядкованими облводресурсів управліннями водного господарства для ліквідації наслідків шкідливої дії вод були включені в роботу додатково до 10-15 дренажних насосних станцій.
Загалом для попередження процесів підтоплення підпорядкованими облводресурсів організаціями, в залежності від гідрометеорологічної ситуації, підтримується робота до 34 дренажних насосних станцій, якими з початку року перекачано 6,26 млн.м3 води, що дозволяє тримати зміни меліоративного стану на постійному контролі.
Питання щодо виділення коштів на оплату електроенергії для роботи дренажних насосних станцій в установленому порядку відпрацьовується з Держводагентством України.