Водники за ефективне використання енергоресурсів

22.08.2019

Актуальною проблемою сучасних підприємств різних галузей промисловості України, в тому числі і сільськогосподарської галузі є висока енергоємність виробничих процесів і нераціональність використання енергоресурсів.

Так, у 2018 році в Херсонській області були укладені перші в Україні енергосервісні договори для потужних насосних станцій, які на даний час успішно реалізуються. Проводяться роботи по встановленню сучасного та ефективного обладнання за рахунок ЕСКО – компаній без залучення бюджетного фінансування. 

На сьогодні вже завершено проекти впровадження енергосервісу по трьом насосним станціям Новотроїцького УВГ та однієї насосної станції Бериславського МУВГ. За цей час була проведена заміна та ремонт насосних агрегатів, встановлення частотних перетворювачів, заміна засувок, автоматики та іншого обладнання, що скоротило споживання електроенергії від 12 до 21%.

Але, для досягнення більш високої економії енергоресурсів необхідна участь самих сільгосппідприємств, землекористувачів, а саме: впровадження нових систем зрошення, заміни старих меліоративних систем та інше.

Тільки у співпраці між державою та бізнесом можна досягти високих результатів в енергозбереженні.