Відновлення природних джерел - запорука збереження і примноження водних ресурсів рідного краю

30.10.2019

Відновлення природних джерел та витоків річок є запорукою збереження і примноження водних ресурсів рідного краю.

З метою розширення практичної природоохоронної діяльності, спрямованої на поліпшення стану річок, джерел та інших водойм Херсонщини, їх збереження та недопущення забруднення, було розроблено план-графік відновлення та упорядкування водних джерел і криниць на території області.

Водогосподарські організації БУВР нижнього Дніпра, тісно співпрацюючи з органами місцевого самоврядування, успішно та своєчасно вжили необхідні заходи  для виявлення, облаштування та відновлення природних джерел.

Зокрема, працівниками Бериславського МУВГ, Олешківського МУВГ, Новотроїцького УВГ та Чаплинського УВГ було здійснено роботи з очищення джерел від сміття, чагарникової та трав’яної рослинності, їх облаштування та упорядкування до естетично-привабливого виду прилеглих територій .

Природні джерела мають величезне значення для підтримання водного балансу інших поверхневих водних об'єктів, саме з них починається більшість витоків річок, потічків. Джерела являють собою унікальну природну цінність, ось чому важливо приділяти особливу увагу їх відновленню, збереженню і недопущенню забруднення.