Відкривай горизонти разом з БУВР нижнього Дніпра. Тендрівська коса.

12.02.2020

На дворі лютує зима. Ми милуємося і насолоджуємося засніженими краєвидами, морозними ранками. Та водночас сумуємо за теплом і мріємо про ідеальний відпочинок.

Саме пляжний відпочинок – був і залишається улюбленим серед туристів усього світу. І це зовсім не дивно. Практично кожен із нас не проти повалятися на теплому пісочку, довіривши своє тіло життєдайному сонцю.
Наша нова рубрика буде особливо цікавою для тих, хто збирається провести свою заповітну відпустку цього літа якомога ближче до моря та подалі від міської метушні.

Багатьом відомі найпопулярніші морські курорти, проте мало хто знає, що в наш час на землі залишилися місця, куди ще не добралася цивілізація.

Хочеш здивувати друзів фотографіями з невідомої, але шикарної локації? До Вашої уваги підбірка унікальних місць Херсонщини, для поціновувачів розкішних краєвидів, спокою, тиші і чистої води.

Одним із легендарних куточків природи у Херсонській області є Тендрівська  коса, вона ж  – Тендра.

З одного боку коса омивається Тендрівською затокою, з іншого – Чорним морем. Тут тисячоліттями працюють вітри і морські хвилі. Берегова лінія острова не є чимось застиглим  вона в постійному русі.

  • В античні часи Тендра була одним цілим з с островом Джарилгач, але сильні води моря відокремили її тонкими протоками.
  • Тендра є частиною Чорноморського Біосферного Заповідника.

Головна визначна пам’ятка цього дивного місця – незаймана природа, блакитне море та маяк.

  • Тендрівський маяк був збудований у 1827 році тому як мореплавці боялися раптово наштовхнутися на ледь помітну піщану косу. Маяк зберіг свій первинний зовнішній вигляд. Піднявшись нагору, туристи мають можливість оглянути околиці Тендри.
  • До речі, друга давня назва Тендрівської коси звучить, як «Ахіллесів біг», вважається, що в античні часи тут проходили знамениті спортивні ігри, присвячені давньогрецькому герою Ахіллу.
  • Тендрівська коса – чи не єдине в Україні місце, де мешкає популяція диких коней. Побачити їх можна щоранку, коли коні приходять до маяка на водопій.
  • Також звичне явище тут – дельфіни, вони полюбляють узбережжя Тендри, найчастіше їх можна  спостерігати рано вранці.

Це місце має свою особливу атмосферу, воно просочене чимось унікальним та загадковим.

Якщо вам потрібна частинка дивовижного, трішечки дикуватого відпочинку – вирушайте у захоплюючу морську подорож до берегів Тендри.