ГоловнаПро насКерівний складКолегіяПідпорядковані організаціїДоступ до публічної інформаціїГромадська приймальня
Всі новини

Економлячи, стаємо успішними

07.09.2012

Останніми роками все спекотніше стає літо, а значить  - усе більше клопотів мають зрошенці. А це, у свою чергу, спричиняє зростання обсягів електроенергії, затраченої на полив сільськогосподарських культур, переважно рису. Отже, для енергетиків Каланчацького управління водного госодарства дуже важливо знайти резерви економії електроенергії.

Насосні станції №11, 12, 19 та 73 обладнані багатотарифними лічильниками "Елвін" та "Нік", які обліковують електроенергію по тарифних зонах, переважно вночі, за найнижчим тарифом оплати. Таким чином вдалося за сім місяців поточного року зекономити 130,25 тис грн, з яких 126,21 тис. грн. бюджетних, решта - це кошти водокористувачів з початку поливного періоду.

А на головній насосній станції №48 функціонує компенсуючий пристрій, що дає змогу знижувати реактивну електроенергію майже на 50% від обсягу до встановлення пристрою. Засоби компенсації перетоків реактивної потужності є і на 18 дренажних насосних станціях та на НС №19, економія використання яких за сім місяців склала 71,51 тис.грн.

Треба зазначити, що на даний час на об'єктах упрвління впроваджуються сучасні лічильники електричної енергії вітчизняного виробництва "Нік". Завдяки їхнім параметрам стає можливим вдосконалення контролю за електрообладнанням, виведенням його на максимально економний режим роботи.

Також для освітлення території і приміщення нососної станції №47, у неробочий час, придбано і встановлено сонячну батарею, завдяки чому у поточному році зекономлено 17,35 тис грн бюджетних коштів.

Відкрили ми й електро-технічну лабораторію для проведення налагоджквальних робіт електрообладнання на об'єктах управління.

Усі зекономлені від впровадження енергозберігаючих заходів кошти спрямовуються на поліпшення меліоративного стану в районі.

М.Бабенко, газета "Слава праці" №36 від 7 вересня 2012 року