ГоловнаПро насКерівний складКолегіяПідпорядковані організаціїДоступ до публічної інформаціїГромадська приймальня
Всі новини

Міжнародний день Дніпра

12.07.2012

Дніпро – найбільша річка України. З давніх-давен він годує та напуває людей. Шість водосховищ вміщують чи не найбільший в Україні запас прісної води. Але проблема чистої води все більше стає дедалі гострішою, і вирішити проблеми річок можливо лише за участю широких кіл громадськості, людей, які проживають саме на їх берегах.
Відповідно до завдань, покладених на управління водного господарства, основним водного господарства, основним з яких є співпраця з громадськістю, з 2006 року колектив спільно з громадськими організаціями бере участь в конкурсах, акціях, нарадах, «круглих столах», семінарах, конференціях з питань екологічного оздоровлення басейну Дніпра.
Проблеми басейну пониззя Дніпра та шляхи їх вирішення ми почали розглядати спільно з Новокаховською радою міського відділення Українського товариства охорони природи в червні 2006 року. З грудня цього ж року спільно з Нікопольським відділенням Міжнародного фонду Дніпра працюємо над довгостроковим громадським проектом: передісторія регіону, задум і створення, сьогодення, проблеми, перспективи», який затверджено в м.Нікополь на науково-практичній конференції. Тоді ж було створено Нижньодніпровську громадську басейнову раду Всеукраїнського екологічного руху «Хортицький Форум». Проект затверджено з метою дослідження значення і ролі поверхневих вод Каховського водосховища в господарсько-територіальному комплексі як єдиного джерела питної води для місцевого населення півдня України, стану водогосподарської діяльності та її відповідності діючому законодавству. Завданням басейнової ради є реалізація громадського проекту та укладання міжобласної басейнової угоди. На даний час вже створена міжобласна робоча група з питань комплексного використання Каховського водосховища, яка готує пропозиції для укладення міжобласної басейнової угоди з розглядом та включенням пропозицій громадських організацій.
З 2008 року спільно з Новокаховською міською громадською екологічною організацією 2МАМА-86-Нова Каховка» беремо участь у проекті «Вода і безпечна санітарія». Здійснюємо моніторинг стану поверхневих вод та дослідження р.Дніпро і джерел водопостачання за допомогою експрес-тестів на нітрати.
Водні об’єкти нижнього Дніпра знаходяться у катастрофічному стані, де щороку ускладнюється санітарно-епідеміологічна ситуація, знижується вилов риби…
З метою збереження такої унікальної цінності як підземні води, так і біологічного різноманіття рівнини Північного Причерномор’я спільно з Херсонською обласною організацією «Всеукраїнська екологічна ліга» з 2010 року співпрацюємо по моніторингу стану річки Кам’яниха. В травні робочою групою секції екологічного партнерства науки, органів влади та громадськості Басейнової Ради нижнього Дніпра проведено обстеження річки щодо засобів та можливостей їх розчищення.
В цьому році вперше проводиться конкурс «Міжнародний день Дніпра». Мета – підвищення рівня громадської свідомості і відповідальності щодо охорони навколишнього природного середовища, зокрема водних ресурсів в басейні Дніпра, залучення усіх верств громадського суспільства до практичної діяльності, спрямованої на екологічне оздоровлення у басейні Дніпра, поліпшення стану водних джерел, річок та водойм.
У конкурсі беруть участь активісти, які не байдужі до стану довкілля, котрі усвідомлюють, що охорона водних ресурсів, раціональне їх використання - це наша спільна турбота і наше спільне майбутнє.
В числі їх учасників – Любимівська селищна рада, Малокаховська, Василівська сільські ради, Дмитрівська ЗОШ (учениця 8 класу Жукова Ганна), Кам’янська ЗОШ (пришкільний табір «Едельвейс»), Любимівська ЗОШ №2 (пришкільний табір відпочинку «Соняшник»), депутат Дніпрянської селищної ради Олена Єфремова, яхт-клуб «Maxim marine».
Висловлюємо велику вдячність учасникам конкурсу, особливо учнівській молоді. Адже діти – майбутнє нашої держави. Від їхньої екологічної освіченості, переконаності залежить якими будуть наша держава і Земля через кілька десятиліть. Всіх учасників конкурсу буде нагороджено грамотами.
Також 6-7 липня в Києві відбувся Дніпровський форум. Організатори форуму: ВЕГО «МАМА-86», ГВП-Україна, ПРОООН-ГЕФ проект п Дніпру.
На форумі обговорювались проблеми та визначались пріоритетні проблеми басейну Дніпра, вирішувались екологічні проблеми басейну Дніпра, обговорювали проект тристоронньої Угоди (Україна, Республіка Білорусь і Російська Федерація) про співпрацю в басейні річки Дніпро.

Лариса Стародубцева,
Газета Каховська зоря» №29 від 12 липня 2012 року