ГоловнаПро насКерівний складКолегіяПідпорядковані організаціїДоступ до публічної інформаціїГромадська приймальня
Всі новини

Надія спраглого степу

31.05.2012

Колектив Каховського міжрайонного управління водного господарства обслуговує 32,2 тисячі гектарів зрошуваних земель. Вже на початку цьогорічного поливного сезону подано на зрошувані поля 10500 тисяч кубічних метрів води, полито близько 22,0 тисяч гектарів сільськогосподарських угідь з 31,3 тисяч гектарів запланованих, що складає 70 відсотків. В районі 9610,0 гектарів крапельного зрошення: його площі найбільші серед районів області.
В полив включилися богарні землі - «супутники», що збільшило площу зрошення в районі на 3600 гектарів.
В поточному році укладено договори на надання послуг з подачі води з 140 сільгосптоваровиробниками. Це найбільша кількість за остання роки, що означає: коефіцієнт використання зрошуваних земель щорічно зростає і зараз становить 0,99.
До початку поливного сезону було виконано ремонтні роботи по підготовці об’єктів меліоративного фонду у великому обсязі та в стислі строки. Велика увага приділяється також і естетичному стану гідротехнічних споруд.
А використання нових технологій дає можливість подовжити експлуатацію водогосподарських об’єктів без поточного ремонту ще на 10-15 років.
З кожним роком зростає потреба у науковому супроводженні виробничої діяльності підрозділів управління. Тому на поточний рік з Інститутом водних проблем і меліорації НААН укладено науковий договір на тему: «Обґрунтування фільтраційних втрат і визначення фактичних коефіцієнтів корисної дії відкритих зрошувальних каналів (на міжгосподарському розподільчому каналі Р-1-1), розробка схем протифільтраційного захисту, облаштування дослідних ділянок».
З максимальним навантаженням щодня працюють 30 насосних установок, з яких 29 обладнано багатотарифними електролічильниками типу «Елвін». До речі, за минулий рік впровадження цих лічильників дало змогу зекономити 2095,3 тисяч гривень.
Для комерційного обліку використаної на полив води встановлено 24 ультразвукових витратоміри типу УВР-011, інформація з яких подається по безпровідному зв’язку на автоматизоване робоче місце в відділі водокористування. Диспетчери регулюють рівень води в міжгосподарських каналах, теж використовуючи інформацію з комп’ютера, що надходить від приладів реєстрації рівня та витрат води «Оріон-03». Таким чином – забезпечений всією необхідною інформацією з 25 насосних станцій і відділ енергетики.
Планомірно ведуться роботи по оновленню парку електродвигунів великої потужності (торік встановлено 8). Впроваджується нове обладнання для їх захисту від коливань напруги в мережі. У 2011 році виконано всі завдання по економії електроенергії.
Наше управління здійснює функції контролю за раціональним використанням та відтворенням водних ресурсів на території Каховського району, де водні об’єкти займають площу12,6 тисяч гектарів.
Зокрема, вже рік спільно з Новокаховською міською громадською екологічною організацією «МАМА-86-Нова Каховка» працюємо над проектом «Збереження довкілля – мета поколінь», щоб привернути увагу мешканців міст до проблем довкілля. Фінансується проект Фондом сприяння демократії посольства США в Україні.
Оскільки основним джерелом не тільки питного водопостачання, а й зрошення півдня України є Каховське водосховище, пліч-о-пліч з Нікопольським відділенням міжнародного фонду Дніпра працюємо над довгостроковим проектом «Каховське водосховище: передісторія регіону, задум і створення, сьогодення, проблеми, перспективи». Разом із начальником комунального відділу Новокаховської міськради Ю. Пятецьким та громадськістю дбаємо про поліпшення екологічного стану джерел, які живлять Дніпро. Активну участь у вирішенні екологічних проблем бере учнівська молодь.
Начальник інформаційно-дорадчого центру Михайло Кравченко постійно проводить раціоналізаторську роботу в системі водогосподарського комплексу. Для досконалого керування водогосподарськими об’єктами в управлінні стараннями начальника дільниці електрозв’язку та комп’ютерного забезпечення Андрія Мотенка впроваджено сучасний автоматичний цифровий зв’язок. Завдяки сучасному стільниковому зв’язку, без перешкод, тобто напряму, можна з’єднуватися з насосними станціями, з регулювальниками гідротехнічних об’єктів, а також з Херсонським управлінням водних ресурсів з будь-якого кабінету управління чи дільниці.
Наші здобутки – це результат об’єднаних зусиль працівників та керівників зрошувальних дільниць, відділів, інженерів, економістів, фінансистів, тобто професіоналів кожного на своїй дільниці роботи. Дякую вам усім за сумлінну працю, вітаю з нашим професійним святом, бажаю успіхів у нашій почесній і відповідальній справі, міцного здоров’я, щастя, злагоди, миру та подальших досягнень на благо нашої держави.
Особливу вдячність висловлюємо нашим передовикам: електромонтерам з ремонту та обслуговування електроустаткування Леоніду Трояну і Миколі Завалюєву, машиністам насосних установок Олександру Юхненку, Володимиру Осінньому, Михайлу Ляху, Віктору Захарківу, Івану Зіняку, ре монтувальнику русловому Сергію Касьяненку, оглядачам гідротехнічних об’єктів Михайлу Семенчуку, Володимиру Зіню, провідним інженерам-енергетикам Наталі Бруштелі, Олені Тишковець, провідному інженеру-гідротехніку Ірині Бруштелі, маляру Світлані Лобур, головному спеціалісту з питань кадрової роботи Вікторії Хомі, начальнику групи НС Віктору Малогрошу, токарю гаража Василю Баранову, начальнику дільниці Володимиру Кривоконю.

Олександр БРУШТЕЛЯ,
газета «Каховська зоря» №23
від 31 травня 2012 року