ГоловнаПро насКерівний складКолегіяПідпорядковані організаціїДоступ до публічної інформаціїГромадська приймальня
Всі новини

Спрагла земля потребує вологи

25.05.2012

Традиційно поливний сезон на Херсонщині починається з пуску води у Північно-Кримський канал. І нинішнього року це теж була пам’ятна подія, у якій взяли участь Голова Держводагентства В.Сташук, представники Ради Міністрів АР Крим, Херсонської обласної державної адміністрації, обласної ради, наукових установ; водогосподарських організацій, сільгосптоваровиробників, громадських організацій.
Каланчацьким управлінням водного господарства до початку сезону проведено відповідну роботу з укладанням договорів на забезпечення поливною водою з сільгосптоваровирбниками та управлінням Північно-Кримського каналу. Планується нинішнього року полити 12,7 тисяч гектарів зрошуваної землі і подати на поля господарств 143 млн. куб. м води.
Першими, 27 квітня, почали замовляти воду ТОВ «Таврида-Плюс», ТОВ СП «Українські рисові системи», ф/г «Південне». Уже полито 5 тисяч гектарів сільгоспкультур, з них 4 тисячі затоплено рису, 100 гектарів – земель-супутників, загалом подано понад 25 мільйонів кубічних метрів води.
Розширюються площі богарних земель, охоплені краплинним зрошенням, де забір води здійснюється з свердловин.
Своїм головним завданням колектив нашого управління вважає забезпечення виконання договірних умов з подачі води водокористувачам, виконання заходів з економії електроенергії та коштів на оплату, продовження впровадження енергозберігаючих заходів, засобів обліку води, ремонту насосно-силового та електротехнічного обладнання, гідротехнічних споруд.
Діяльність управління буде зосереджена на подальшому впровадженні засобів комерційного водо обліку, підготовці довгострокових планів щодо впровадження строку експлуатації державних фондів, які обліковуються на балансі управління.

Софія СТЕЛЬМАШУК,
газета «Слава праці» №21
від 25 травня 2012 року