ГоловнаПро насКерівний складКолегіяПідпорядковані організаціїДоступ до публічної інформаціїГромадська приймальня
Всі новини

Сезон зрошення розпочався

27.04.2012

У третій декаді квітня завершено заповнення каналів дніпровською водою. Кілька сільгосптоваровиробників району приступили до поливу.
Договори на дощування посівів у 2012 році вже уклали 123 водокористувачі району, повідомили у відділі водокористування Новотроїцького управління водного господарства. Воду в канали подали своєчасно, усі насосні станції готові до роботи.
Відкрили поливний сезон дрібні сільгосптоваровиробники, які вирощують городину на полях, обладнаних крапельним зрошенням. Понад 50 гектарів посівів городини, в основному – цибулі, вже политі дніпровською водою. Першими почали полив приватне підприємство «Ковальова І.І.» та фізична особа А.В. Івонін, які господарюють на землях Чкалівської сільради. Потім до піонерів поливу підключилося фермерське господарство «Сільгосппродукт» (Новомихайлівська сільрада) та інші.
Площі крапельного зрошення в районі розширюються з кожним роком. Сільгоспвиробники вже встигли на власному досвіді переконатися у перевагах такого способу поливу: він найефективніший для самих посівів овочевих культур, значно дешевший у порівнянні із зрошенням за допомогою дощувалок, оскільки дозволяє суттєво зменшити витрати води, а ще не ущільнює грунт і не сприяє масовому поширенню бур’янів, насіння яких потрапляє на поля разом з поливною водою.

Ірина Зоріна, газета «Трудова слава»
№17, від 27 травня 2012 року