ГоловнаПро насКерівний складКолегіяПідпорядковані організаціїДоступ до публічної інформаціїГромадська приймальня
Всі новини

Пішла вода!

12.04.2012

Нарада, яку проводив 5 квітня в Інституті зрошуваного землеробства Національної Академії аграрних наук голова Державного агентства водних ресурсів України В. Сташук, була приурочена до початку зрошувального сезону.

Наступного дня учасники наради прибули до управління Головного Каховського магістрального каналу, де урочисто відбувся пуск води. У цій значимій події взяли участь голова облдержадміністрації М.Костяк і голова обласної ради В.Пелих, керівники Каховського району В.Сторчак і М.Крупін, Герої України В.Найдьонова і Д.Моторний, зрошенці Автономної Республіки Крим, Херсонської, Одеської, Миколаївської, Запорізької, Дніпропетровської областей.
- Головна насосна станція і Каховський магістральний канал – найбільша в Європі гідротехнічна споруда. Це наш флагман в галузі меліорації і ми запросили керівників облводгоспів України, щоб показати, як тут господарюють і впроваджують новітні технології: сонячну енергетику, водо облік. До речі. Управління Головного Каховського магістрального каналу єдине в країні на 100 відсотків виконало програму з водозбереження. І за це дякую його керівнику Ю.Ващенку, - зазначив В.Сташук. – Сьогодні є державна програма розвитку меліорації, яка прийнята в парламенті рекордною більшістю голосів. В Програмі окреслено всі напрямки розвитку галузі і, зокрема, діяльності агентства водних ресурсів, в тому числі й міжнародне співробітництво. Вчорашня нарада дасть поштовх новим науковим розробкам. А після візиту на Херсонщину Президента України уряду дано доручення по відшкодуванню сільгосптоваровиробникам витрат на зрошення.
- Для нас зрошення – це все, наша єдина надія й порятунок! Бо господарюємо в зоні найризикованішого землеробства, де пилові бурі і нещадна спека можуть звести нанівець труд хлібороба. Ми тісно співпрацюємо з наукою, беремо участь у багатьох державних програмах: всі кращі селекційні досягнення – саме на півдні України. Але будь-які технології, всі наші намагання і зусилля нічого не варті без води. Тому для нас багато важать прекрасні партнерські взаємини з начальником УГКМК Ю.Ващенком. З 10 тисяч гектарів сільгоспугідь на 6 тисячах подають вологу 70 «Фрегатів» - надійніших дощувальних машин не знаю. Я Вдячна голові Каховської райдержадміністрації, колишньому меліоратору, В.Сторчаку, голові облдержадміністрації М.Костяку, котрий підтримує науку й виробництво, і В.Сташуку, котрий розуміє наші проблеми. Ми готові розпочати поливний сезон, бажаю всім нам плідної роботи, - додала оптимістичного настрою учасникам свята (бо це дійсно було свято) директор ДП ДГ «Асканійське» В. Найдьонова.
Правда, пролунав у її словах і докір, що держава не компенсує витрат на зрошення, як це було раніше.
Ю.Ващенко коротко доповів про готовність до початку поливного сезону і дав команду запустити перший насосний агрегат, який наповнив балку гулом своїх турбін: вода пішла!
А через годину в такій же урочистій атмосфері відкрито шандори на головній споруді Північно-Кримського каналу.

Газета «Каховська зоря» №16
від 12 квітня 2012 року