ГоловнаПро насКерівний складКолегіяПідпорядковані організаціїДоступ до публічної інформаціїГромадська приймальня
Всі новини

Всесвітній день цивільної оборони відзначається з метою пропаганди знань про цивільну оборону і підняття престижу національних рятувальних служб

02.03.2012

День 1 березня був обраний не випадково. Саме в цей день набрав чинності устав МОГО, який схвалили 18 держав.

Історія створення організації починається в 1931 р., коли з ініціативи кількох держав французький генерал медичної служби Жорж Сен-Поль заснував у Парижі Асоціацію женевських зон – «зон безпеки» для створення локальних зон безпеки у всіх країнах. Асоціація була перетворена в міжнародну організацію цивільної оборони, яка в 1972 році отримала статус міжурядової організації. Зараз у МОГО входять 50 країн, ще 8 держав мають статус спостерігачів. Всесвітній день цивільної оборони відзначається з метою пропаганди знань про цивільну оборону і підйому престижу національних служб порятунку.
Відповідно до Закону України, прийнято в лютому 1993 року, і Положення про Цивільну оборону Женевської конвенції від 12 серпня 1949 року і Додаткових Протоколів від 8 червня 1977 року громадяни України мають право на захист свого життя і здоров’я від наслідків катастроф, стихійних лих і можуть вимагати від уряду України, інших органів державної виконавчої влади гарантій щодо забезпечення його реалізації. Держава як гарант цього права утворює систему органів управління, сил і заходів, способів і дій, об’єднаних і визначених як Цивільна оборона України.
В Каланчацькому управлінні водного господарства відповідно до вимог Законів України та наказів Держводагентства та Облводресурсів проводяться низки заходів щодо підвищення готовності органів управління і сил ЦЗ до функціонування в умовах НС мирного часу та в особливий період, створення умов безпечної життєдіяльності працівників галузі: створено комісію з питань надзвичайних ситуацій, затверджено Положення про об’єктову комісію з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій Каланчацького УВГ, затверджено план основних заходів ЦЗ управління на 2012 рік. Існують і проблеми, у зв’язку зі структурним становищем в плані державного фінансування управління не забезпечено засобами індивідуального захисту. Але не звертаючи увагу на існуючі проблеми, управління працює в звичному режимі згідно поставлених завдань.

Начальник штабу ЦО І.Мочалін,
газета Слава праці» №8,
від 02 березня 2012 року