ГоловнаПро насКерівний складКолегіяПідпорядковані організаціїДоступ до публічної інформаціїГромадська приймальня
Всі новини

Знайдемо у житті мить для доброї справи!

27.01.2012

… Бува, в степу таке нещастя виникне,
Хоч в інший край за хлібом виїжджай.
Там висохне, там вимерзне, там вимокне,
А поміж лісосмугами – врожай…
(В.Бровченко)

Полезахисні лісові смуги – це лісові насадження, штучно створені з метою захисту сільськогосподарських угідь від посух та ерозії ґрунтів. Вони виконують багато функцій: затримують сніг та зберігають вологу для майбутнього врожаю, не дають зливам змивати родючий грунт з полів, вгамовують вітер та стримують пилові бурі. На полях, які захищені лісосмугами, швидкість вітру знижується на 20-30%, вологість повітря збільшується на 3-5%, у два рази знижується непродуктивне випаровування вологи. Врожайність зернових підвищується на 5-7 центнерів. В умовах високої розораності земель лісосмуги є притулком для багатьох видів тварин. Вони стримують рознесення вітром отрутохімікатів, якими обробляють поля. Відновлення цих насаджень є одним з найважливіших засобів і підвищення врожаїв, і збереження здоров’я людини.
В Україні переважна більшість штучних лісових смуг була закладена колгоспами та радгоспами у 50-60-х роках ХХ століття і перебувала у їхньому користуванні. З початком приватизації земель у 1992 році полезахисні смуги були передані у власність колективних та інших сільськогосподарських підприємств, утворених на базі колгоспів і радгоспів.
Сьогодні лісосмуги стають місцем самовільного викидання сміття, потерпають від випалювання стерні на прилеглих полях. Вони суцільно або надмірно вирубуються, оскільки є джерелом забезпечення дров на селі, враховуючи дорожнечу та погану якість вугілля. Руйнується, розграбовується, знищується надбання десятиліть!
А ще гірше те, що вирубування дерев стало справою спритних ділків, які браконьєрським способом заготовляють деревину для опалювання теплиць і будівель.
Працівникам управління водного господарства, районного відділу внутрішніх справ, екологічної інспекції проводяться рейди з метою захисту і збереження лісових насаджень, в результаті яких є затримані зловмисники, проти яких порушені карні справи.
Каланчацьке управління водного господарства звертається до сільських та селищних голів, депутатів усіх рівнів, до всіх небайдужих людей – коли ви стали свідками вирубування лісових насаджень, руйнування та грабування міжгосподарської та внутрішньогосподарської мережі, дренажних насосних станцій, зателефонуйте до райвідділу міліції за тел.102 або диспетчеру Каланчацького управління водного господарства тел. 3-15-88.

Головний інженер Каланчацького УВГ,
газета «Слава праці» №4 від 27 січня 2012 року