ГоловнаПро насКерівний складКолегіяПідпорядковані організаціїДоступ до публічної інформаціїГромадська приймальня
Всі новини

Консервація насосно-силового обладнання – це комплекс заходів з підготовки до поливного періоду 2012 року

19.12.2011

Після закінчення поливного періоду важливим завданням є консервація насосно-силового обладнання насосних станцій.
Консервація – це комплекс заходів, спрямованих на тимчасове припинення на певний період їх використання, зберігання, з можливістю подальшого їх функціонування. В управлінні проводиться часткова консервація обладнання. При частковій консервації здійснюється насосних станцій експлуатаційний персонал залишається на робочих місцях згідно зі штатним розписом.
В управлінні розроблено "Інструкцію по консервації електрообладнання насосних станцій на осінньо-зимовий період", в якій вказано порядок консервації підстанційного обладнання, щитових та машинної зали.
При виконанні робіт з консервації насосних станцій забезпечується дотримання вимог безпечної експлуатації електроустановок споживачів, техніки безпеки і безпеки з охорони праці згідно з чинним законодавством.
На насосних станціях і спорудах по закінченню поливного періоду виконуються такі роботи:
- звільнення від води і вологи основних і допоміжних насосів, засувок, дискових затворів, зворотних клапанів та іншої арматури;
- проводиться ретельний огляд насосного, механічного і електротехнічного обладнання, запірнорегулюючої арматури, контрольно-вимірювальних приладів. Результати оглядів фіксуються в журналі ремонту обладнання і оформлюється акт консервації обладнання;
- змащення усіх їх робочих частин та різьбових деталей, заповнення підшипників антикорозійними мастилами;
- демонтуються встановлені за межами споруд насосних станцій контрольно-вимірювальні прилади і електрообладнання, яке необхідно зберігати при відповідній температурі повітря.
На цей час роботи по консервації 32-х насосних станцій зрошення, 203 насосних агрегатів закінчено і розпочато ремонт насосно-силового обладнання насосних станцій.
Після консервації здійснено дефектні роботи, які оформлено актами, згідно з якими придбано матеріали для ремонту насосних станцій.
В ремонтний період проводиться просочення електродвигунів насосних станцій на базі «Електроремонт» в с. Тавричанка, в 2011 році планується просочення 50 електродвигунів.
Від якісного ремонту насосно-силового обладнання залежить безперебійна робота насосних станцій зрошення в 2012 році.

С.Гришко, начальник дільниці
з обслуговування насосних станцій
та силового обладнання Чаплинського УВГ,
газета «Радянська Таврія» №49 від 19.12.2011 року