ГоловнаПро насКерівний складКолегіяПідпорядковані організаціїДоступ до публічної інформаціїГромадська приймальня
Всі новини

До ювілею з вагомими здобутками

18.08.2011

За 20 років незалежності України і в нашому управлінні відбулися суттєві зміни, пов’язані із здійсненням реформ на селі, впровадженням нових форм господарювання, заснованих на приватній власності на землю.
Якщо в Каховському районі в 1991 році було 24 сільгосппідприємства, то тепер на їхній базі створено 220 нових господарських формувань.
Постійно змінюються відносини між Каховським міжрайонним управлінням водного господарства та водокористувачами. З 2000 року управління перейшло на комерційні відносини, тобто на платне водокористування. За роки незалежності щорічно збільшуються обсяги використання зрошуваних земель. Так, в 2000 році було полито 48,5 тис га, в 2011 році – 61,8 тис га. Кратність поливу складала – 2,5, в 2011 році – 6,8. Подано води на поля сільгосптоваровиробникам – 102 млн.м3, що на 36,5 млн. м3 більше базового року.
У Каховському районі поширюється передовий досвід використання зрошуваних земель. Впроваджено крапельне зрошення для вирощування овочів, садів та баштанних культур. Так, з 741 га в 2001 році зросли площі крапельного зрошення до 9610 га, тобто в 13 разів більше.
Щороку удосконалюється облік використаної на полив води. Всі пункти водообліку обладнано ультразвуковими приладами типу УВР-011, а також багатотарифними електролічильниками типу «Елвін», що дає змогу економити бюджетні кошти в розмірі до 2 млн. грн. щорічно.
Спеціалістами управління впроваджуються новітні технології ремонту будівель за допомогою сучасних композиційних матеріалів.
Натхненна, самовіддана праця меліораторів та допомога уряду України дозволяє здійснювати намічену програму гідромеліоративного розвитку в нашому регіоні. Всі досягнення за роки незалежності – це результат плідної праці всіх працівників Каховського міжрайонного управління водного господарства. За багаторічну і сумлінну працю, високий професіоналізм багато з них відзначені високими нагородами: начальник управління Олександр Бруштеля – Почесною грамотою Кабінету Міністрів України, Грамотою Верховної Ради України – головний інженер Ігор Маньков, начальник виробничої дільниці ІДЦ Михайло Кравченко – Грамотою Верховної Ради України, машиніст насосної установки О. Тихонов, провідний інженер-гідротехнік З. Мащева – Почесною грамотою Кабінету Міністрів України, машиніст насосних установок В.Піскун – Подякою Кабінету Міністрів України, машиніст насосної установки О.Лях – Почесною грамотою Верховної Ради України, ще п’ятеро наших працівників відзначені нагородами Держводагентства України.
Незалежність нашої держави стала реальністю.

Тетяна Холодняк, начальник відділу водокористування,
газета «Каховська зоря» від 18 серпня 2011 року