ГоловнаПро насКерівний складКолегіяПідпорядковані організаціїДоступ до публічної інформаціїГромадська приймальня
Всі новини

Вода помилок не пробачає

12.08.2011

Літо, спека і так хочеться скупатися в прохолодній воді. Басейни, озера, океани й аквапарки – це море задоволення для всієї родини. На території Каланчацького району альтернативою цьому (за хибної думки багатьох) є гідротехнічні споруди для зрошення (канали, насосні станції, дамби тощо). За останні 5 років у зрошувальних каналах загинули люди. Серед потонулих багато дітей. Таку жахливу статистику можна пояснити тільки недостатньо серйозним ставленням людей до складного гідротехнічного комплексу.
Береги каналів зрошувальної мережі буквально рясніють знаками і табличками про заборону купання, проте бажання людей скупатися в каналі часто бере гору над розумом, і заборони порушуються. Канали зрошувальних систем не є громадським місцем для купання, тому там немає чергових рятувальників. Але навіть вчасно викликані працівники служби порятунку можуть не встигнути врятувати потопаючого. Швидкість води в каналах меліоративних мереж може досягати 2 метрів у секунду. Багато каналів мають дуже круті бетонні стіни, які, внаслідок постійного контакту з водою, покриваються мулом і стають дуже слизькими. Подолати таку швидку течію і вибратися по таких слизьких плитах на берег без сторонньої допомоги зможе не кожен досвідчений плавець. Однак, губить людей зовсім не течія і ухил берегів, а порушення чітких, зрозумілих заборон і правил поведінки на зрошувальних каналах.
З метою попередження нещасних випадків на гідротехнічних спорудах, які знаходяться на балансі Каланчацького управління водного господарства проведено перевірку наявності та якості відповідних заборонних та попереджувальних надписів «Купання на водних об’єктах заборонено». На всіх гідротехнічних спорудах оновлено та встановлено таблички та надписи з відповідними застереженнями, на сторінці офіційного сайту Херсонського облводгоспу розміщена інформація про проведену роботу з виконання заходів щодо зменшення ризику загибелі людей на водних об’єктах, організована та постійно проводиться інформаційно-пропагандистська робота з питань безпеки на водних об’єктах.
Отже, якщо ви вирішили влаштувати для себе відпочинок на каналі та гідротехнічних спорудах для зрошення, які майже всі збудовано на початку сімдесятих років минулого сторіччя, ще раз уважно прочитайте таблички та надписи з відповідними застереженнями, які там встановлено та вирішіть для себе, чи воно того варто?

Т.В.Канівець, інженер групи насосних станцій
Каланчацького управління водного господарства,
газета «Слава праці» №32 від 12 серпня 2011 року