ГоловнаПро насКерівний складКолегіяПідпорядковані організаціїДоступ до публічної інформаціїГромадська приймальня
Всі новини

Сонце пече – води більше тече

29.07.2011

У сільськогосподарських підприємствах району практично завершилося збирання ранніх зернових культур, а для нашого управління - це пік подачі води на зрошення сільгоспкультур. Адже за даними метеослужби, у ці спекотні дні випаровування з одного гектара водної поверхні становить більше ніж 800 метрів кубічних. Отже, порятунок для рослин – у зрошенні.
Нашим управлінням водного господарства уже подано господарствам району різних форм власності більше ніж 80 млн. кубічних метрів води, яка в основному використовується при вирощуванні рису. Причому, нинішнього року посіви цієї культури у районі збільшено і вони загалом складають понад 4 тисячі гектарів.
У середньому щоденно на поля подається більше одного мільйона кубічних метрів води. Крім рису, полито пшеницю, ячмінь, сою, 402 гектари овочевих культур, з яких 367 гектарів поливається краплинним зрошенням.
Загалом, із наявних у районі 18080 зрошуваних гектарів полито 12700. Є можливості полити усю площу, але наша зрошувальна мережа розрахована на полив машинами типу ДДА-100МА, тому перспектива дещо обмежена і на зміну цій техніці приходить новітня. Як скажімо, у ТОВ «Таврида –Плюс» придбано сучасну дощувальну машину барабанного типу. Її переваги стали відчутними уже в ході випробувань на поливі озимої пшениці. Тож господарство планує розширювати парк новітньої поливної техніки.
Ми теж намагаємося запроваджувати новації, насамперед в обліку води. Для вимірювання її витрат у розрізі насосних станцій встановлено спеціальні ультразвукові лічильники УВР-011А2, за допомогою яких по кожному агрегату створюється архів обсягів перекачаної води – миттєвий, за годину, добу, місяць… Усі ці дані потрапляють у комп’ютер диспетчера.
Літня спека продовжується, і господарники сподіваються на нашу допомогу.

Софія СТЕЛЬМАШУК,
газета «Слава праці» №30
від 29 липня 2011 року