ГоловнаПро насКерівний складКолегіяПідпорядковані організаціїДоступ до публічної інформаціїГромадська приймальня
Всі новини

Спекотний період

22.07.2011

Зазвичай з другої декади липня у Присивашші розпочинається найспекотніший період. Нинішні рік – не виняток, температура повітря зросла до 370С, а поверхня ґрунту нагрівається до 420С. Максимуму досягло випаровування вологи, під палючими сонячними променями гектарна площа щодоби втрачає до 80 м3 води. Поливи набувають особливої актуальності.
Компенсують втрату вологи поливи. На полях району цілодобово працюють від 195 до 205 дощувальних машин, роботу яких забезпечують 35 насосних станцій. Замовлення на полив подають 123 водокористувачі, з них 64 – юридичні особи.
Дніпровську воду щодоби отримують 3200 гектарів посівів кукурудзи, сої, соняшнику, овочевих культур. Лідирує в поливах ТОВ «Дніпро-Білогір’я», це господарство з початку поливного сезону подало на орендовані поля 5 528 тисяч кубічних метрів води. Три господарства району – агрофірма «Мир», ТОВ «Дружба» та ДП «Альфа-Фарм» - використали для поливу більш як чотири мільйони кубічних метрів води, СТОВ «Світанок» та сільгоспкооператив ім.. Леніна – більше 3,5 мільйона кубометрів дніпровської води.

Ольга Терещенко, начальник відділу
водокористування Новотроїцького УВГ,
газета «Трудова слава» №29 від 22 липня 2011 року