ГоловнаПро насКерівний складКолегіяПідпорядковані організаціїДоступ до публічної інформаціїГромадська приймальня
Всі новини

Так манить влітку вода

17.06.2011

Коли за вікном літо, усе більше хочеться на природу, передусім до річки чи каналу, а тим більше – пірнути у морську глибину. Тому на часі говорити про воду, а точніше – про правила поводження людей на водоймах, щоб відпочинок приносив радість. Усім відомо, що вода – чудодійний засіб оздоровлення організму, що купання приносить людині фізичне та моральне задоволення, допомагає позбутися стресів. Але, на жаль, для декого відпочинок біля води може закінчитися й трагедією.
Варто пам’ятати, що основними умовами безпеки є правильний вибір і обладнання місць для купання; навчання дорослих та дітей плаванню, суворе дотримання правил поведінки під час купання і катання на плавзасобах, постійний контроль за дітьми у воді з боку дорослих.
Насамперед, дорослі повинні знати, що відпочинок на воду допускається лише у спеціально відведених місцях. Безпечніше відпочивати на воді у світлу частину доби. Купатися дозволяється у спокійну безвітряну погоду при плюсовій температурі води не нижче 18 градусів, а повітря – не нижче 24 градусів.
Шановні дорослі, знайте самі і навчайте дітей таким правилам поведінки: не лізьте у воду у незнайомому для вас місці, уникайте води із швидкою течією, не заходьте у воду напідпитку, ніколи не плавайте наодинці, особливо, якщо не впевнений у своїх силах; купаючись на «дикому пляжі» чи у незнайомому для Вас місці, не пірнайте з берега, гірки, дерева. У воду слід заходити неспішно, обережно пробуючи дно ногою. Купатися краще там, де є рятувальні служби. Особливо слідкуйте за дітьми: їхня поведінка у воді непередбачувана. До плавок потрібно прикріпити шпильку, якщо далеко від берега і судома зведе руку чи ногу, тоді укол шпилькою допоможе відновити еластичність м’язів. Утримуйтеся від далеких запливів: переохолодження – головна причина трагічних випадків. На рівнинних річках є багато ям і вирів, вони підступно зустрічаються біля піщаних кос, під берегом, де особливо полюбляють купатися діти.
Будьте дуже обережні під час відпочинку на воді, щоб він був для Вас безпечним, весь час дотримуйтесь порад рятувальників!

В.Скороход, головний спеціаліст з охорони праці
Каланчацького управління водного господарства,
газета «Слава праці» №24 від 17 червня 2011 року