ГоловнаПро насКерівний складКолегіяПідпорядковані організаціїДоступ до публічної інформаціїГромадська приймальня
Всі новини

Найважливіше – безпека праці

06.05.2011

Визначено найкращого керівника у районі, котрий дбає про безпеку найсумлінніше.
Днями в Україні відмічали День охорони праці. Цього року, за рекомендаціями Міжнародної організації праці, його тематика – «Система управління охороною праці: шлях до постійного вдосконалення». Пов’язано це, насамперед, з тим, що за останні роки в країні відбулися значні структурні зміни в економіці, розвивалися процеси роздержавлення, суттєво збільшилася кількість суб’єктів господарювання різних форм власності, особливо у середньому та малому бізнесі, де використовують найману працю. Тож управління охороною праці за традиційними методами ускладнюється і потребує нового якісного рівня.
За Конституцією України, кожна людина має право на належні, безпечні та здорові умови праці. Тобто держава зобов’язана забезпечити всім працюючим захист життя і здоров’я у процесі трудової діяльності. На жаль, в Україні цих фундаментальних принципів дотримуються здебільшого на папері. Скорочення витрат на заходи з охорони праці обмежує створення безпечних умов в установах та на підприємствах. Але, за принципом бумеранга, така «економія» призводить до подальшого збільшення витрат: на подолання наслідків аварій на виробництві, медичну, професійну та соціальну реабілітацію потерпілих.
Зважаючи на актуальність проблеми, з 22 по 28 квітня тривав Тиждень охорони праці, під час якого вживалися додаткові заходи щодо запобігання нещасним випадкам на виробництві, вшановувалась пам’ять працівників, котрі загинули під час виконання професійних обов’язків.
Саме під час Тижня охорони праці підбили підсумки огляду-конкурсу на кращого керівника, що тривав упродовж року. Працівники Фонду перевірили низку підприємств на дотримання умов охорони праці й визначили переможця – Сергія Кравчука, начальника Новотроїцького управління водного господарства. Йому вручено подяку виконавчої дирекції Фонду за вагомий внесок у запровадження ефективної системи управління охороною праці, активне сприяння охороні праці, запобігання нещасних випадків на виробництві професійних захворювань.
Раджу всім керівникам дбати про безпеку своїх працівників не тільки в День охорони праці, а щодня.

Ірина ЛІПАЙ, начальник відділення ВД ФСНВ
у Новотроїцькому районі,
газета «Трудова слава» №18 від 6 травня 2011 року