ГоловнаПро насКерівний складКолегіяПідпорядковані організаціїДоступ до публічної інформаціїГромадська приймальня
Всі новини

Використання сучасних методів та матеріалів під час ремонту насосно-силового обладнання

25.03.2011

Після напруженого поливного сезону 2010 року проведено консервацію, дефектовку насосно-силового обладнання, складено плани-графіки підготовки насосних станцій до поливу в 2011 році.
Всі роботи по ремонту обладнання насосних станцій управління планує виконати власними силами, без залучення підрядних організацій, згідно з нормативними вимогами щодо ремонту й відновленню насосно-силового обладнання.
В управлінні є досвід роботи з використання сучасних методів та матеріалів для ремонту насосно-силового обладнання. Використовується полімерний матеріал «МУЛЬТИМЕТАЛ». Ц – метало полімер, який застосовують для холодного хімічного зварювання металів при ремонті та відновлювальних роботах. Виготовляють «Мультиметал» у Німеччині, а розробляє і впроваджує технології застосування його на українських теренах Львівське ТОВ «Діамант-адгезив». Найбільший ефект «Мультиметалу» виявляється при ремонті масляних радіаторів, які є незмінною складовою трансформаторів.
Раніше для усунення протікання масляного радіатора необхідно було демонтувати його, злити мастило, ретельно просушити, заварити тріщину, а потім встановити радіатор на місце. Займали ці операції немало часу – не менше одного дня, а траплялося й три. Упродовж цього часу насосна станція не працювала. Зараз на ремонт витрачається година.
Металополімери зручні й прості у використанні, більшість працівників вже освоїли дані операції, а це означає, що простої на насосних станціях у поливний період мінімізуються. Також «Мультіметал» застосовується для відновлення корпусів підшипників, насосів, засувок.
Управлінням придбано та успішно застосовуються нові сучасні прилади для діагностики, такі, як вимірювач «петля фаза нуль ЕР-180М», та «інфрачервоний термометр РМ-300», за допомогою яких виявляють несправність та аварії, що неприпустимі при роботі електросилового обладнання та безпечній його експлуатації.
Для захисту потужних електродвигунів, на насосних станціях встановлені та з успіхом використовуються сучасні мікропроцесорні реле захисту двигуна РДЦ.
Завдяки використанню сучасних полімерних матеріалів та приладів значно економиться робочий час і кошти на ремонт та обслуговування насосно-силового обладнання.
Досвід використання сучасних методів та матеріалів під час ремонту насосно-силового обладнання насосних станцій передається іншим управлінням водного господарства.

С.Гришко, начальник дільниці по ремонту та обслуговуванню
насосно-силового обладнання Чаплинського УВГ,
газета «Радянська Таврія» №12 від 25 березня 2011 року