ГоловнаПро насКерівний складКолегіяПідпорядковані організаціїДоступ до публічної інформаціїГромадська приймальня
Всі новини

Вода – основа життя

25.03.2011

Тільки той народ має майбутнє,
в якого є чиста вода.

Генеральна Асамблея Організації Об’єднаних Націй на своїй сорок сьомій сесії в листопаді 1992 прийняла резолюцію, згідно з якою 22 березня кожного року відзначається Всесвітній день води.
Очевидно, кожен знає і можливо навіть усвідомлює, що сьогодні прісна вода є коштовною на планеті Земля. Однак розвиток цивілізації, споживацьке ставлення людини до Природи, до самої себе, з рештою поставило її перед вибором: відновлювати свою гармонію з Природою чи вимерти. Прогнози вчених песимістичні: чиста питна вода уже сьогодні для багатьох країн , зокрема, й України, є дефіцитною і незабаром стане такою на всій планеті. Наше майбутнє, майбутнє наших дітей і внуків залежатиме від того, в якому навколишньому природному середовищі ми житимемо. А це залежить від кожного з нас, нашої громадянської та екологічної свідомості, від рівня професійної підготовки фахівців, які займаються раціональним використанням, охороною та відтворенням природних ресурсів, дотриманням природно-екологічної рівноваги в природних екосистемах. Для забезпечення цього необхідно використати нагромаджені наукові знання, досвід. Особливе місце серед природних ресурсів займає нічим не замінний ресурс – вода. Вона є основою життя на Землі.
Якщо для нас н стан нормою екологізація життя в нерозривному енергоінформаційному зв’язку людини із Землею, Всесвітом у цілому, то апокаліпсис для людини почнеться насамперед з нестачі питної води.
Так, починаючи з 1992 року в Ріо-де-Жанейро, де вперше зібралося 179 країн світу, кожен рік людство піднімає питання про значення проблеми питної води для життя людини – однак це ні на йоту не просунуло людство вперед до збереження питної води. А вона ж мати життя заслуговує у людини найбільшої поваги, вдячності та любові.
Вода – це основа життя, це саме життя, без неї не було б практично нічого живого на Землі. Але людина не може не пам’ятати про це. Природна вода, яку людина може пити сирою не боячись собі зашкодити, є основою її здоров’я і довголіття. Існує органічний зв’язок між якістю споживаної людиною води і виникнення хвороб у її організмі, біологічним віком та процесом її старіння. За даними ООН, близько 80 відсотків усіх хвороб людини пов’язані з якістю питної води. Що й не дивно, адже людина – насамперед вода: мозок містить її – 95%, нирки – 82%, серце – 79%, легені – 95%, кістки – 22%, кров – 90%. Власне кажучи, немає жодного органу в організмі людини, що міг би нормально функціонувати за відсутності води в клітинах, вони завжди перебувають в упорядкованому стані і не страждали від зневоднення. А для цього людині постійно потрібна чиста структурована вода, що забезпечуватиме гідратацію клітин. Кожні 90 днів людина оновлює свій кровообіг за допомогою вживання води.
Від господарської діяльності людини насамперед страждає вода поверхневих джерел, вона забруднюється і стає непридатною для життя. Вплив факторів людської діяльності проявляється неоднозначно із різною інтенсивністю. Вилучення з водойм частини стоку на господарко-побутові, сільськогосподарські та промислові цілі, його регулювання і перерозподіл, скидання стічних поворотних вод прямо впливає на режим, якість та об’єм стоку. Розорювання територій, агротехнічні, гідротехнічні та інші меліорації, вирубування лісів, застосування важкої сільгосптехніки безпосередньо впливають на зміни водно-фізичних властивостей ґрунтів, теплового і водного балансів, порушують взаємозв’язок поверхневих і підземних вод, їхній хімічний склад. Екстенсивні засади ведення господарства потребували введення до кругообігу все нових і нових природних ресурсів у зростаючих об’ємах, що призводило до нагромадження великих об’ємів відходів. За даними ООН, щодня в річки та озера потрапляє близько двох мільйонів тонн шкідливих відходів.
Людині потрібна натуральна, екологічна чиста, збалансована за всіма необхідними мікроелементами вода, яка має природну біоенергетику, живу силу – це «найкраща вода – вода джерел, але не всіх джерел, а тих, що протікають по чистій землі, в ґрунті якої не переважають ніякі сторонні властивості і якості, або по кам’янистій землі, яка краще зберігається від загнивання земною гниллю. Але, земля, що складається із чистої глини, краща, ніж кам’яниста. Добра вода не із всякого чистого джерела, а такого, яке разом з тим і тече, і не будь-якого текучого джерела, а джерела, що тече і при цьому відкрите для сонця і вітрів, це ще одна із якостей, завдяки яким проточна вода набуває достойності.
У 2010 році силами Чаплинського управління водного господарства було відновлено природне джерело в селі Строганівка Чаплинського району. Так, пийте воду і пам’ятайте, що кожен громадянин може принести користь нашому краю, а саме: бережно ставтеся до використання водних ресурсів. Від кожного з нас потрібно небагато. Н смітити! Пам’ятати, що будь-яке сміття, що викидається з двору, врешті-решт повернеться до нас забрудненою водою в криниці, у свердловині, у водопровідному крані на власній кухні. Тому, не чекаючи рішення екологічної проблеми на міждержавному рівні, давайте дбайливо ставитися до охорони водних ресурсів нашого краю.

О.Коломієць, провідний інженер Чаплинського УВГ
газета «Радянська Таврія» №12 від 25 березня 2011 року