ГоловнаПро насКерівний складКолегіяПідпорядковані організаціїДоступ до публічної інформаціїГромадська приймальня
Всі новини

22 березня 2011 року світова спільнота відзначатиме Всесвітній День води, проведення якого започатковано у 1992 році Генеральною Асамблеєю Об’єднаних Націй

22.03.2011

Вода є одним з основних факторів, що визначає сталий розвиток людства, економіки кожної країни, окремої людини. Враховуючи важливу роль водних ресурсів, Сесія Генеральної Асамблеї Об’єднаних Націй проголосила 2005-2015 роки Міжнародним десятиріччям дій «Вода для життя». Основна мета - сфокусувати увагу на проблемах пов’язаних з водним фактором та залучити громадськість до їх вирішення.
Залежність суспільства від водних ресурсів не зменшується, а весь час зростає, підвищуються вимоги до якості води.
Дефіцит водних ресурсів або незадовільна їх якість становить загрозу розвитку суспільства. Результатом панування екологічно руйнівних моделей розвитку в багатьох країнах світу є деградація водних ресурсів, і перш за все, запасів прісної води, що негативно впливає на соціально-економічний стан країн та веде до значних змін у природному навколишньому середовищі та водних екосистемах.
Всесвітній день води у 2011 році проходитиме під гаслом «Вода для міст». У цей день здійснюватимуться широкомасштабні просвітницькі заходи, присвячені раціональному використанню, охороні та відтворенню водних ресурсів.

З метою управління і контролю за раціональним використанням, охороною та відтворенням водних ресурсів облводгоспом та підпорядкованими йому організаціями в 2010 році здійснено 671 перевірка дотримання вимог водного законодавства, в тому числі 60 – спільно з екологічною інспекцією, 33 – спільно з прокуратурою, 53 - спільно з іншими органами. За результатами перевірок складено 671 акт, керівникам підприємств для усунення виявлених порушень водоохоронного законодавства видано 397 приписів. До порушників вжито штрафні санкції, притягнуто до адміністративної відповідальності 174 особи, накладено штрафи на суму 14 137грн, нараховані 24 збитки на суму 4 506 грн. Основні порушення: порушення водоохоронного режиму на землях водного фонду та водозборах поверхневих водних об’єктів - 92, порушення правил водокористування – 40, самовільний забір води з поверхневих та підземних водних джерел – 24, пошкодження водогосподарських споруд і пристроїв, порушення правил експлуатації. Проведено обстеження стану прибережних смуг річок, озер, лиманів, ставків, водосховищ довжиною 500,6 км, в результаті перевірок виявлено 20 стихійних несанкціоновані звалищ сміття.
Робота по відновленню джерел та криниць проводиться облводгоспом з 2007 року, за цей період відновлено та облаштовано 43 джерела.
22 березня буде проведено виставку дитячих малюнків "День води – очима дітей" серед дітей робітників облводгоспу та підшефної школи № 2 м.Херсона.
На базі Херсонської обласної універсальної наукової бібліотеки ім.Гончара в Центрі екологічної інформації буде проведено свято присвячене Дню води спільно з Державним управлінням екології та юнатами м.Херсона, а також дітьми громадської організації "Ластівка".

Начальник відділу охорони водних ресурсів Н.Г.Абдуленко,
текст виступу на обласному національному радіо.