ГоловнаПро насКерівний складКолегіяПідпорядковані організаціїДоступ до публічної інформаціїГромадська приймальня
Всі новини

Про підтоплення

10.02.2011

Одна з найгостріших проблем в районі – захист сільських населених пунктів і сільськогосподарських угідь від затоплення поверхневими та підтоплення ґрунтовими водами.
Якщо раніше поверхневі води мали природні шляхи стоку, по яких ішли транзитом у природні водоприймачі і не заподіювали при цьому особливої шкоди, то нині такі шляхи стоку порушені в результаті безгосподарської діяльності. Неодноразове затоплення сіл поверхневими водами спонукало будівництво водопровідних каналів, таких як у с.Петрівка – 4 100 м, смт.Новоолексіївка – 1 860 м, с.Щорсівка – 2 450 м, с.Павлівка – 4 428 м.
Потоки поверхневих вод, які раніше заповнювали вулиці, підвали будинків мешканців сіл, були перехвалені скидними каналами і відведені за село.
Каховською гідрогеолого-меліоративною експедицією були розроблені заходи з попередження затоплення поверхневими водами по кожному населеному пункту і надані до кожної сільської ради Генічеським управлінням водного господарства.
На балансі Генічеського управління водного господарства знаходиться 43 свердловини вертикального дренажу і 12 свердловин горизонтального, які захищають 5 682 га землі. Ці свердловини за проектом призначені не для боротьби із затопленням поверхневими водами, а для зниження рівнів ґрунтових вод, рівень, яких залягає нижче поверхні землі. Рівень ґрунтових вод на даний час в населених пунктах по району в зонах стихійного підтоплення: с.Ярошок – 1,2-1,35 м, с.Щорсівка – 1-2,50 м, с.Фрунзе - 0,7-2,5 м, с.Стокопані – 1,2-2,2 м, с.Чонгар – 1% - 3,15 м, с.Петрівка – 1,3-2,15 м, с.Миколаївка – 0,5-1,0м, с.Подорожнє – 1,8 м, смт.Новоолексіївка – 1,85-2,25 м.
На даний час гідромеліоративна обстановка на території району нормальна. За осінньо-зимовий період немає затоплених домів та садиб, де працює дренаж, який знаходиться на балансі водного господарства.
Єдиним місцем затоплення домів та садиб є с.Сокологірне, яке не має дренажу та відводу поверхневих вод. Необхідно терміново виконати проект по виконанню робіт по захисту с.Сокологірне.
Тепер про захист Генічеська від затоплення. Дренажу, який би міг захистити місто не існує. Для спокійного проживання мешканців його північної частини (пос.Північний) необхідно спроектувати комплексний захист даного населеного пункту шляхом будівництва вертикального та горизонтального дренажів у найкоротший термін.

Любов Лаврінова, головний інженер
Генічеського УВГ, газета «Приазовська правда» №6 від 10.02.2011 року