ГоловнаПро насКерівний складКолегіяПідпорядковані організаціїДоступ до публічної інформаціїГромадська приймальня
Всі новини

Зустріч з водокористувачами

04.02.2011

Районна державна адміністрація організувала та провела зустріч з водокористувачами району, на якій було обговорено ряд важливих питань стосовно ефективності зрошення.
Про результати роботи управління за минулий рік і підготовку зрошувальної системи до нового поливного сезону присутнім розповів начальник Новотроїцького управління водного господарства С.В.Кравчук. У 2010 році сільгоспвиробники району дощували посіви на 46 900 гектарах поливних земель, в тому числі на 136 гектарах землі-супутників і на 466 гектарах, обладнаних крапельним зрошенням. Кратність поливів склала 3,4. Суттєвих проблем із подачею води на поля не виникало, замовлення водокористувачів виконувалися вчасно. Значну частину насосних станцій обладнано електролічильниками, що дозволяє точніше обліковувати використану воду.
За подану на поля воду сільгоспвиробники сплатили управлінню водного господарства 3,9 млн. грн., левова частина цих коштів витрачена на реконструкцію насосних станцій та ремонт обладнання.
Ситуація в управлінні складна, але не критична. На поточний рік доведено фінансування 70% витрат на заробітну плату, частину працівників доведеться скорочувати. Не забезпечено стовідсоткове фінансування ремонтних робіт.
Зараз всі ремонтні бригади управління задіяні на підготовці насосних станцій до нового поливного сезону. Основна увага приділяється впровадженню енергозберігаючих технологій та запобіганню непродуктивних витрат. Для цього проведено ревізію і часткову заміну засувок, переобладнується електрична мережа на насосних станціях, ремонтуються колектори. Є проблема із заміною трансформатора (землі, орендовані ПП «Україна-Дивне»), він вийшов з ладу і не підлягає ремонту. Напрацювання є, до початку поливного сезону плануємо з цим упоратися.
Власні пропозиції стосовно ціни за подачу води у 2011 році управління сформувало, зараз вони розглядаються Державним агентством водних ресурсів. Можливо, будуть внесені корективи, тому Сергій Васильович не озвучив конкретної цифри, хоча це й цікавило водокористувачів.
Були у присутніх і питання по роботі кількох насосних станцій. Сергій Кравчук запропонував керівникам зустрітися на насосних з керівництвом та інженерно-технічними працівниками управління і там узгодити їх.
Претензій щодо роботи управління водокористувачі не висували, сільгоспвиробники і зрошенці району знаходять спільну мову.
Начальник управління агропромислового розвитку райдержадміністрації А.В.Мельник зупинився на питанні ефективності використання зрошуваних земель. Уряд поставив перед сільгоспвиробниками завдання удвічі збільшити обсяги виробництва валової продукції. У наші й зоні нестабільного землеробства забезпечити виконання його можна лише з допомогою зрошення.
Андрій Васильович навів такі красномовні факти: у середньому по району торік на богарі отримано урожайність озимої пшениці 16,8 ц/га. При цьому витрати господарств на виробництво зерна на 1 гектарі складали 1,8 – 2 тис. грн., закупівельні ціни на зерно становили 1,5 тис грн.. за тонну. Чистий прибуток з гектара богарних посівів становив 500-700 грн.
А ось на поливних землях середня урожайність озимої пшениці склала 34,8 ц/га, витрати на виробництво продукції на 1 га – 2,8 тис грн., а чистий прибуток – більш як удвічі.
Незаперечне дотримання технологій, високої культури землеробства – ось шляхи підвищення урожайності, а відтак – і ефективності господарювання, зазначив А.Мельник. Він також нагадав сільгоспвиробникам про «нові правила гри»: необхідно замовити проекти землеустрою та працювати відповідно них.
Газета «Трудова слава» №5
від 4 лютого 2011 року