ГоловнаПро насКерівний складКолегіяПідпорядковані організаціїДоступ до публічної інформаціїГромадська приймальня
Всі новини

Чисті джерела Дніпра

15.09.2016

Водні проблемип з кожним роком  набувають  все більших масштабів. Загрози настільки реальні, що стосуються тільки нас. З метою раціонального використання  та відтворення водних ресурсів необхідно вживати заходи щодо ставлення  до джерел - річок, струмків шанобливо, як до живих істот, бо вода це і  є життя.

Аби об'єднати зусилля, спрямовані на поліпшення стану джерел, водойм і річок, підвищити екологічну  і правову обізнанність громадян щодо раціонального використання водних ресурсів, працівниками управління та СТ "Будівельник" впродовж липня виконано заходи щодо оновлення та упорядкування  водного джерела на території Дніпрянської селищної ради  Новокаховської МР. Джерело розчищено від мулу і рослинного покрову; прилегла територія, прибрана від сміття та упорядкована, встановлені лавки і столик.

Історія джерела пов'язана з історією міста.

На 7 км від легендарної Каховки в родючому черноземі Таврії, витисненому від берегів Дніпра пісками, зявилося село Ключове з однією нестрункою і неповною лінією будиночків, розташованих уздовж занесеної піском дороги, що прямує на Цюрупинськ.

Назву село отримало від кришталево чистих джерел,що били уздовж берега. Берег складається з вапняку, пісків, мергеля. З року  в рік вони щедро дарують  мешканцям свій  найцінніший скарб - воду, сподіваючись на взаємну турботу. Ці джерела під час повеней заливаютьсяДніпровською водою, деякі з них зникабють, а інші утворюються в нових місцях.

21 вересня 1950 року разом з наказом про  будівництво Каховської гідороелектростанції на місці села  Ключове, заснованого у 1881 році, зявилась Нова Каховка. Це одне з найгарніших міст  на березі нижнього Дніпра.

Джерельна вода завжди стояла поруч з такими вічними поняттями, як земля, холіб, вогонь. Тому кожен з нас завжди повинен дбати про чистоту води.

Ігор Зотов, Начальник Каховського міжрайонного управління водного господарства

газета Нова Каховка від 3 серпня 2016 року № 32 (1291)