ГоловнаПро насКерівний складКолегіяПідпорядковані організаціїДоступ до публічної інформаціїГромадська приймальня
Всі новини

22 березня - Всесвітній день води

23.03.2015

«Не можна сказати, що вода необхідна для життя:

                     вона і є життя"                                            

                                                      Антуан де Сент-Екзюпері

Прокинутися, вмити обличчя, заварити чай, полити квіти - буденний ритуал для мільйонів європейців, зокрема - й українців. І водночас - нездісненна мрія для мільярдів мешканців планети. Як стверджують спеціалісти, кількість чистої води на планеті постійно зменшується.

Досліджено, що  70% земної поверхні вкрито водою, 97,5% - це солона вода. З решти 2,5% прісної води, майже 68,7% - замерзла вода крижаних шапок і льодовиків. Тільки один відсоток від загального обсягу водних ресурсів планети доступний для використання людиною.

 Вода - це наша культура і основа життя на землі. Воді належить найважливіша роль у виникненні
 життя,у формуванні фізичного, хімічного середовища, клімату і  погоди на нашій планеті.

З якістю питної води пов'язаний стан здоров'я людей, екологічно безпечне харчування, вирішення проблем медичного і соціального характеру. Ще в ХІХ столітті відомий французький вчений Луї Пастер сказав, що 80 відсотків усіх своїх хвороб ми випиваємо з водою.

Для вирішення глобальної проблеми нестачі питної води на планеті та збереження водних ресурсів, Генеральна Асамблея Організації Об'єднаних Націй прийняла резолюцію 47/193 від 22 лютого 1993 року, оголосивши  22 березня Всесвітнім днем водних ресурсів. Згідно з рекомендаціями Конференції ООН з охорони навколишнього середовища і розвитку цей день почали відзначати з 1993 року.

У резолюції Генеральної Асамблеї ООН державам запропоновано проводити в цей день заходи, присвячені збереженню і освоєнню водних ресурсів.

         Цьогорічна тематика Всесвітнього Дня Води проходитиме під гаслом «Вода і сталий розвиток».

Щодо стану справ в Україні, за запасами місцевих водних ресурсів  країна  входить до десятки країн, де є найчистіша питна вода, водночас є однією з найменш забезпечених питною водою країн в Європі, тому для нашої держави проблема води - одна з найактуальніших.

За визначенням Європейської економічної комісії ООН держава, водні ресурси якої не перевищують 1,5 тис. м3 річного стоку на людину, вважається водонезабепеченою.

Більш ніж 75% населення України споживає воду з поверхневих джерел водопостачання, тобто якість води в них є фактором санітарного та епідемічного благополуччя населення. Найважливішими джерелами водопостачання в Україні є річки.
За запасами води, доступними для використання в Україні, у середньо водні роки на людину припадає 1,09 тис.м³, а у маловодні – 0,62 тис.м³ води. Водою з колодязів користується близько 11 млн. громадян України. За офіційними даними1,8 млн. колодязів забруднені.

Відставання України від розвинутих країн світу за середньою  тривалістю  життя  певною  мірою пов'язано із споживанням недоброякісної питної води.

Вищенаведені дані підкреслюють своєчасність проблеми щодо покращення ситуації в Україні. Кожен з нас повинен дбайливо ставитись до природи, раціонально використовувати водні ресурси. Це не лише покращить екологічну ситуацію, але й створить прекрасний настрій, принесе величезне моральне задоволення та викличе почуття поваги до себе та інших.

                     Наталя Бойко, Інженер з використання водних ресурсів КУВГ

газета «Слава праці» від 20.03.2015 року №11