ГоловнаПро насКерівний складКолегіяПідпорядковані організаціїДоступ до публічної інформаціїГромадська приймальня
Всі новини

Василь СТАШУК: «Канали працюють на імідж України»

19.06.2014

Найактуальніші питання в організації роботи зрошувальних систем та відновленні поливних площ обговорювалися на республіканській нараді, яка відбулася у Таврійську в управлінні Північно-Кримськго каналу. Перед начальниками обласних управлінь водних ресурсів та керівниками їхніх структурних підрозділів, вченими з аналітичною доповіддю виступив голова Державного агентства водних ресурсів України Василь Сташук. Він, зокрема, відзначив позитивний досвід відновлення  зрошувальних площ на Півдні України. Так, в зоні Головного Каховського магістрального й Північно-Кримського каналів реконструйовано їх понад 5 тисяч гектарів.
Важливі питання порушували в своїх виступах директор Інституту водних проблем і меліорації НААНУ Михайло Ромащенко, заступник голови Херсонської ОДА Михайло Мельник, директор Інституту зрошуваного землеробства НААНУ Раїса Вожегова, начальник Ново троїцького управління водного господарства Сергій Кравчук, начальник Дніпропетровського обласного управління водних ресурсів Володимир Добрині та інші.
У перерві голова Державного агентства водних ресурсів Василь Старук відповів на запитання спеціального кореспондента «Нового дня».
- Василю Андрійовичу, як Ви прокоментуєте заяву посла Росії в ООН Віталія Чуркіна про те, що Україна припинила подачу дніпровської води до Криму?
- Це не відповідає дійсності. Ми не припиняли подачі води до Криму. Ще у квітні, після традиційного пуску води, було зроблено технологічне замочування русла Північно-Кримського каналу, увесь складний гідротехнічний комплекс був підготовлений до поливного сезону. На жаль, договори на подачу води з нами кримські водогосподарники так і не уклали. До того ж, кримчани досі не погасили борг за минулий рік на суму 1,7 млн. грн. не повернуто і 82 одиниці різноманітної техніки. Це змусило збудувати на 91-ому кілометрі Північно-Кримського каналу об’єкт з обліку води, яка подається на півострів. Усілякі ж розмови з російського боку щодо забезпечення Криму у найближчі 2-3 роки річковою водою трубопроводом з Краснодарського краю є недолугими і науково необґрунтованими. Я глибоко впевнений, і мої переконання побудовані на розробках вчених-гідрологів ще радянського періоду: альтернативи забезпечення дніпровською водою півострова не існує.
- Наскільки є правдивою інформація про можливу приватизацію Головного Каховського магістрального каналу компанією з іноземним капіталом?
- Допоки це питання не розглядалося і у списку Кабміну України об’єктів, які підлягають приватизації найближчим часом, не значиться. До зміни форми власності належить підійти з державницьких позицій. Адже сьогодні Каховський магістральний канал – це єдиний нерозривний комплекс, становий хребет унікальної у Європі зрошувальної системи. Саме звідси беруть початок канали Приазовської, Сірогозької та Перекопської зрошувальних систем. Завдяки цій грандіозній іригаційній споруді зрошується 330 тисяч гектарів посушливих земель у Херсонській та Запорізькій областях. Крім того, вода використовується для забезпечення населених пунктів цих районів. З усією відповідальністю скажу, що цей унікальний водогосподарський об’єкт, який вже майже 30 років очолює Юрій Ващенко, як і Північно-Кримський канал, є гордістю вітчизняної меліорації. Вони працюють на імідж України, забезпечуючи її продовольчу програму.

Газета «Новий день» № 25 від 19 червня 2014 року