ГоловнаПро насКерівний складКолегіяПідпорядковані організаціїДоступ до публічної інформаціїГромадська приймальня
Всі новини

Всесвітній День води відзначається 22 березня

21.03.2014

Це свято закликає привернути увагу суспільства до стану водних об’єктів, замислитись про роль води у житті кожної людини. Враховуючи значення, яке має вода для життєдіяльності людини і всього живого на землі, 2006-2015 роки проголошені Міжнародним десятиріччям дій «Вода для життя». Тематика Всесвітнього дня води 2014 року проходить під гаслом: «Вода та енергія».
Вода та енергія тісно пов’язані і взаємозалежні між собою. Виробництво та передача енергії вимагає використання водних ресурсів, особливо це стосується гідроелектростанції, атомних і теплових джерел енергії. Близько 8% світового виробництва енергії використовується для лікування, відкачування та транспортування води різним споживачам. Промислові підприємства є великими водними та енергетичними споживачами, які підвищить екологічно чисте виробництво. Особливий акцент повинен бути зроблений на  підвищення ефективності використання води у виробництві енергії – виробляючи більше кВт у краплі води. 22 березня є унікальною можливістю нагадати людству про надзвичайну важливість водних ресурсів для оточуючого навколишнього середовища і розвитку суспільства.
Основні цілі проведення Всесвітнього дня водних ресурсів:
1. Сприяти прийняттю відповідних заходів для рішення проблеми забезпечення населення питною водою.
2. Інформувати суспільство про важливість охорони і збереження ресурсів прісної води і водних ресурсів в цілому.
3. Залучити до святкування Всесвітнього дня водних ресурсів організації молодь, споживачів. Для досягнення позитивних результатів необхідно перетворити слова на зобов’язання і дії у рамках загальної теми.
Цей день закликає ділитися досвідом як успішно вирішувати проблеми використання та забруднення водних ресурсів. Вже сьогодні кожен з нас може зробити крок на користь збереження водних ресурсів нашої планети. І ми повинні пам’ятати про те, що водні ресурси обмежені. Тому завдання наступних поколінь – навчитись захищати наше водне середовище та раціонально використовувати водні ресурси.

Газета «Нове життя» №11 від 21 березня 2014 року