ГоловнаПро насКерівний складКолегіяПідпорядковані організаціїДоступ до публічної інформаціїГромадська приймальня
Всі новини

Поливають день і ніч

02.08.2013

Хоча вже серпень, темпи поливів на полях району не знижуються. Щодоби на повну потужність працюють 38-39 насосних станцій Новотроїцького управління водного господарства. Сільгосптоваровиробники включають у роботу від 200 до 255 дощувальних машин, більшість з яких подають воду на поля і вдень, і вночі.
Станом на 29 липня з початку поливного сезону для дощування посівів та проведення волого зарядки полів використано 90,5 млн. кубічних метрів води. Це значно більше, ніж торік. Кількість гектарополивів перевищила 167 тисяч, тобто у середньому кожен поливний гектар наших полів 3,4 рази отримував життєдайну вологу. Подає управління дніпровську воду 129 водокористувачам, зараз вони в основному поливають кукурудзу, сою, соняшник, овочеві та баштанні культури. До речі, водокористувачів у поточному поливному сезоні в порівнянні з минулим стало більше. А ось площі, на яких вони господарюють, зменшилися. В основному такий «перерозподіл» відбувся у середніх за розмірами господарствах.
Двадцять три водокористувачі, що господарюють на полях району, вже використали більш як по мільйону кубічних метрів води. А найбільший показник у розрізі господарств становить 7,5 млн м2. Найкраще полив ведуть крупні господарства: агрофірма «Мир», сільгоспкооператив ім.Леніна, товариства «Світанок», «Дніпро-Білогір’я» та «Дружба».

Ольга Арещенко,
газета «Трудова слава» №31
від 02 серпня 2013 року