ГоловнаПро насКерівний складКолегіяПідпорядковані організаціїДоступ до публічної інформаціїГромадська приймальня
Всі новини

Стартував поливний сезон

03.05.2013

У третій декаді квітня на полях заграли веселки: сільгоспвиробники Новотроїцького району розпочали дощування посівів озимих культур, сої та овочів дніпровською водою.
Серед крупних сільгоспвиробників першими приступили до поливу агрофірма «Мир» і ТОВ «Лана-Подове», серед фермерських господарств – «Дружба-Юг» та «Ера», серед середніх господарств – ПП «Арм-Агро», «Ковальова І.І.», серед фізичних осіб – Н.М. Шевченко. Ще у п’яти господарствах дніпровською водою почали заповнювати внутрігосподарські мережі. В указаний період працювало вісім насосних станцій, чотири з них – на поливі сільгоспкультур. Життєдайну вологу отримали більше 500 гектарів посівів.
Цьогорічний поливний сезон має певні особливості. По-перше, водокористувачі для здійснення поливів укладають не трьохсторонні договори (як було торік), а чотирьохсторонні. Тобто, на кожного замовника припадає аж три виконавця: управління Каховського магістрального каналу, Новотроїцьке управління водного господарства та Херсонське облводресурсів. Утім, вартість послуг з водоподачі не змінилася. Перерозподіл тарифів здійснено серед самих виконавців. Їхати до Херсона, щоб підписати договір із обласним управлінням водних ресурсів, сільгоспвиробникам не доведеться, це роблять спеціалісти районного управління водного господарства.
Загалом на кінець квітня було укладено 139 договорів: 123 – на полив дніпровською водою сільгоспкультур на землях основного зрошення та 16 – на землях-супутниках. Очікується, що послугами Новотроїцького управління водного господарства з водопостачання, скористається не менше 150 користувачів (для порівняння – торік їх було 125). Це і є другою особливістю нинішнього поливного сезону.

Ольга Арещенко,
газета «Трудова слава» №18 від 03 травня 2013 року