ГоловнаПро насКерівний складКолегіяПідпорядковані організаціїДоступ до публічної інформаціїГромадська приймальня
Всі новини

Вода - найцінніший продукт

22.03.2013

Усвідомлюючи обмеженість та вразливість водних ресурсів, із 22 березня 2005 року відраховується Міжнародне десятиліття дій «Вода для життя» (до 2015 роки).Враховуючи значення, яке вода має для життєдіяльності людини і всього живого на землі, уже 15-й раз проводяться заходи, присвячені Всесвітньому дню води.Вода - це не просто мінеральна сировина, це жива кров, яка створює життя, де його не було. Питна вода може стати однією з головних проблем ХХІ століття. Забруднення в наш час стало всесвітнім лихом. Зараз майже у всіх країнах виникає проблема відсутності достатньої кількості чистої води.
Серед країн Європи Україна є однією з найменш забезпечених водними ресурсами. Більш ніж 75 відсотків населення України споживає воду з поверхневих джерел водопостачання, тобто якість води в них є фактором санітарного та епідемічного благополуччя населення. Найважливішими джерелами водопостачання в Україні є річки. За визначенням Європейської економічної комісії ООН, держава, водні ресурси якої не перевищують 1,5 тис. м³ річного стоку на людину, вважається водонезабезпеченою. За офіційними даними, 1,8 млн. колодязів забруднені. Понад 800 тисяч людей у 13 областях та АР Крим користуються привізною водою, часто низької якості. Централізованим водовідведенням забезпечено 53% населення України, з них: 74% - у містах, та 9% - у сільській місцевості.
За останні десятиліття вода втратила нашу повагу. Вона вже не предмет людського поклоніння та захисту, вода стала продуктом споживання, який ми грубо зневажаємо та безсоромно забули, хоча дві третини земної поверхні вкриті водою. Вода - це наша культура і наше життя.
Кожен із нас повинен дбайливо ставитись до природи, раціонально використовувати водні ресурси. Посадити деревце, розчистити джерельце - ось завдання кожної людини ще з дитинства.
У Каланчацькому УВГ стало традицією напередодні Всесвітнього дня Води проводити Тиждень Води, протягом якого відбувається багато цікавих заходів. Серед них конкурс екологічних плакатів та малюнків серед учнів за темами: "Вода – найцінніший продукт", "Людство і вода у третьому тисячолітті", "Від річки до крана", "Бережи кожну краплину води», проведення лекціЇ на тему: "Якісна питна вода – міф чи реальність».

Н.Бойко, газета "Слава праці" №11 від 22 березня 2013 року