ГоловнаПро насКерівний складКолегіяПідпорядковані організаціїДоступ до публічної інформаціїГромадська приймальня
Всі новини

Співпраця – ключ до вирішення проблем

22.03.2013

Уперше ідея проведення Всесвітнього дня води прозвучала на Конференції ООН з охорони довкілля, що відбулася в 1992 році в Ріо–де-Женейро. Відтоді, Всесвітній день води святкується щорічно.
Цей день покликаний привернути увагу суспільства на важливість охорони і збереження ресурсів прісної води і водних ресурсів в цілому, сприяти прийняттю відповідних заходів для рішення проблеми забезпечення населення питною водою.
Цього року Всесвітній день води відзначатиметься під гаслом : «Співпраця: основи глобальних водних цілей». 2013 рік не просто рік води, а рік співпраці, тому що це є ключ до вирішення проблем.
За якістю питних джерел Україна, як відомо з доповіді ООН про стан водних ресурсів у світі, посідає 95-те місце в рейтингу зі 122 країн. Однією з причин може бути неналежне людське ставлення до водних об’єктів. В населення немає культу живлячої вологи. А дарма! З давніх давен вода, як і інші природні стихії, була об’єктом поклоніння наших пращурів – древніх слов’ян. Перші поселення з’являлись на берегах чистих повноводних річок. Не виключення і наше місто Гола Пристань, яке розташоване на лівому березі річки Конка. Першими поселенцями у 1711 році були козаки Олешківської Січі, які на місці сучасного Голопристанського причалу заснували перевіз під назвою Голий.
Вода настільки міцно увійшла в наше життя, що ми і не мислимо своє існування без неї. Та не замислюємось над тим скільки і для чого ми використовуємо воду, вважаючи, що вона невичерпний і безкоштовний дарунок природи. Так, води скільки було стільки і є, а кількість людей невпинно зростає. З кожним роком ситуація особливо з питною водою на нашій планеті погіршується попри усі зусилля, що докладаються низкою організацій, які піклуються про збереження здорової екосистеми в світі. Ситуація набула критичного забарвлення, адже навіть та мізерна частка води, яка доступна людям для використання (всього близько 1% водних ресурсів нашої планети) все більше виснажується і забруднюється. Тільки співпрацею з різними споживачами можна вирішити це питання.
В охороні водних ресурсів важливу роль відіграють землі водного фонду. На жаль, жителі міст та сіл часто не по – господарські ставляться до земель цього фонду, утворюючи у прибережних захисних смугах смітники, миють транспортні засоби, тощо. Управління тісно співпрацює з органами місцевого самоврядування, щодо недопущення забруднення та засмічення прибережних захисних смуг річок та озер району, з питання важливості розробки проектів землеустрою по встановленню прибережних захисних смуг та їх заліснення, утриманню в належному стані зони санітарної охорони джерел питного та господарсько – побутового водопостачання.
Вода, повітря, ліс, поле існували та існуватимуть мільйони років. Але сьогодні природа не витримує навантаження людської діяльності, і нам треба замислитись над тим, яку спадщину ми залишимо прийдешнім поколінням. Тому охорона водних ресурсів повинна стати постійною турботою кожного з нас.

Л.І.Проценко,
газета «Голопристанський вісник» №12
від 22 березня 2013 року