ГоловнаПро насКерівний складКолегіяПідпорядковані організаціїДоступ до публічної інформаціїГромадська приймальня
Всі новини

Площі поливів зростуть

01.03.2013

Більше десяти років насосна станція №12 (канал Р-5-1) була законсервованою і не працювала. У поточному році її знову планують включити в роботу.
- Насосну станцію довелося законсервувати, бо не надходило замовлень на подачу води від водокористувачів. Труби внутрішньогосподарської меліоративної мережі вийшли з ладу через електрокорозію, подавати ними дніпровську воду до дощувалок стало економічно недоцільно. І справа не лише у втратах води, це могло негативно позначитися на рівні ґрунтових вод на зрошуваних полях, - пояснює начальник управління водного господарства С.В. Кравчук. Зараз реконструкція насосної станції іде повним холом. Обійдуться ці роботи у більш як 1200 тисяч гривень.
Дана насосна була збудована на території району однією з перших, до того ж тривалий час не експлуатувалася, так що до технічного переоснащення додався і чималий обсяг будівельно-ремонтних робіт. Будівельники Сиваської зрошувальної дільниці Володимир Балахонкін та Анатолій Леонов відмінно попрацювали на заміні старих віконних рам на нові.
Суттєвий внесок в технічне переоснащення станції (а там вже встановили нові колектор і два потужні насоси) внесли начальник групи НС Олександр Пахоменко, інженер-енергетик Михайло Сіліванов, зварювальник Сергій Циба, електрики Олександр Дикий та Віктор Саєнко.
Потреба в реконструкції насосної станції зумовлена тим, що головний водокористувач її – СТОВ «Світанок» - активно веде роботи із заміни ураженої корозією меліоративної мережі. Це дозволить господарству збільшити площі поливних земель майже на 1700 га. Поливатимуть ці поля імпортними високотехнологічними дощувалками «Reike».

Газета «Трудова слава» №9
від 01 березня 2013 року