ГоловнаПро насКерівний складКолегіяПідпорядковані організаціїДоступ до публічної інформаціїГромадська приймальня
Всі новини

Недопущення паводку

01.02.2013

Підтоплення є одним з найбільш активно розвинутих сучасних екзогенних геологічних процесів Херсонської області.

Процес підтоплення-це підйом рівня грунтових вод до критичного положення, що сприяє зміні водно-фізичних і фізико-механічних властивостей грунтів. Критерієм для виділення підтоплених площ є глибина залягання рівня грунтових вод менше 2,5 м. Процес підтоплення розвивається під впливом природних та техногенних факторів.
Внаслідок людської діяльності кількість і складність екологічних проблем в останні десятиліття катастрофічно зростають. Серед них особливе місце займає підтоплення. Розвиток цього процесу на забудованих територіях призводить до обводнення та просадок з подальшим руйнуванням жилих, громадських та промислових будинків і споруд, періодичного або постійного замочування та корозії підземних комунікацій, руйнуванням доріг та інших об’єктів інженерної інфраструктури. А це, в свою чергу, нерідко не тільки порушує виробничий режим багатьох підприємств і організацій, а й створює антисанітарні, а інколи і небезпечні умови для проживання населення. Слід зазначити, що ця проблема складна та багато аспектна.
В осінньо-зимовий та зимово-весняний періоди виникає загроза підтоплення частин населених пунктів і територій, як правило, вони виникають внаслідок інтенсивних довготривалих дощів, а це призводить до замулення балок, каналів.
Щоб не допустити підтоплення, потрібно провести певні заходи, найперше навчити людей не засмічувати балки та канали, дбати про чисте довкілля та природу загалом.
Рекомендуємо очистити та перевірити всі водопропускні гідротехнічні споруди. У підвищеній готовності мають бути техніка та аварійні бригади, вже не кажучи про відповідний запас матеріалів, інструментів та спорядження. Необхідно визначити можливості потенційно-небезпечні місця, вести постійне спостереження на загрозливих ділянках.
Трагедії та біди, як не прикро, приходять неочікувано. Зрештою, від майбутніх ударів стихій, водних лих у тому числі, не застрахований ніхто. Відтак готуватися до них про всяк випадок мусимо системно і грунтово. Тоді вода, нехай навіть велика, нестиме нам якнайменше шкоди.


Служба меліорації та водних ресурсів: Кісельова О.О, Рассуждай Т.Ю,

газета "Нове життя" №5 від 01 лютого 2013 року