ГоловнаПро насКерівний складКолегіяПідпорядковані організаціїДоступ до публічної інформаціїГромадська приймальня
Всі новини

В ополонку з головою

24.01.2013

У Громівці вже вдруге по-справжньому відзначили Водохреще.
У суботу, 19 січня, православні відзначили Хрещення Господнє – третє і завершальне велике свято різдвяно-новорічного циклу. Християни святкують Водохреще пірнанням у крижану воду, щоб очиститися від усього лихого. А чим ми гірші за інших, вирішили ентузіасти з нашої степової Громівки: місцевий сільський голова Сергій Ляшко, начальник Громівської дільниці Новотроїцького управління водного господарства Микола Білокобила, вчитель місцевої школи Андрій Савочка і протоієрей Петро-Павлівського храму, що у Громівці, отець Олександр, і взялися до справи. Минулого року до свята обладнали у ставку купіль за всіма правилами. Тоді на свято прийшло чимало людей, але бажаючих зануритися було не так багато: головним чином чоловіки. Усе-таки холоднеча стримувала теплолюбних жителів півдня.
На цьогорічне Водохреще, яке відзначалося на території Громівської дільниці НУВГ, біля спеціально побудованої купелі зібралися не тільки громів чани, а й гості з Новотроїцького, Василівки, Новопокровки, Новомиколаївки, зеленого, інших сіл району. Всього близько 300 чоловік.
Перед тим, як почати святкове занурення, біля ополонки, як і належить, провели молебень.
- Водохреще – гарна традиція, яка притаманна нашому народу, - наголосив отець Олександр. – Вода має дуже цілющу силу й особливу властивість – очищує наші душі, змиває весь бруд.
Серед бажаючих пірнути в ополонку були не лише чоловіки різного віку, але й десять жінок. Найстаршому чоловіку – за 50 років, наймолодшому хлопчику - 4. Для більшості з них це пірнання стало першим в житті.
Моржі запевняють, що водичка просто супер. Як розповів один з жителів Громівки, який тільки-но виліз із ополонки, враження важко описати, це щось неймовірне. Він стверджує, що холодно тільки спочатку, коли заходиш у воду. Потім відчуваєш якусь легкість. Чоловік занурювався і минулого року. Він твердить: на Водохреще купатиметься щороку, принаймні, скільки вистачить здоров’я.
До речі, незважаючи на те, що того дня йшов дощ і було холодно, купатися люди розпочали ще до початку молебня, а закінчили вночі. Щоб ніхто не захворів, організатори заходу розбили тут же палатку, де люди могли попити гарячого чаю і кави. А СК ім. Леніна вивезло пересувний ларьок, де можна було придбати й щось більш міцне разом із закусками. Керівництво ж дільниці НУВГ подбало, щоб не було багна – територію навколо купелі обклали плиткою.
Усі, хто цього року святкував Водохреще в Громівці, щиро дякували отцю Олександру та півчим місцевого храму, голові СК ім. Леніна О.Д. Супруну, Громівському сільському голові С.І.Ляшку, начальнику Громівської дільниці управління водного господарства М.М.Білокобилі за вмілу організацію і доставлену радість, небувалі враження і прилив бадьорості.
- Ми раді, що доставили людям задоволення, - каже Сергій Ляшко. – А оскільки купання на Водохреще у нас тепер буде традиційним, запрошуємо до Громівки наступного року всіх бажаючих жителів району.

Ганна Ковальова,
газета «Трудова слава» №4 від 25 січня 2013 року