ГоловнаПро насКерівний складКолегіяПідпорядковані організаціїДоступ до публічної інформаціїГромадська приймальня
Всі новини

Привітання голови обласної державної адміністрації з нагоди відзначення Дня працівників водного господарства

01.06.2018

Шановні працівники водного господарства!

Щороку у першу неділю червня ми відзначаємо ваше професійне свято – День працівників водного господарства, відповідно Указу Президента України від 18 березня 2003 року № 226/2003 «Про День працівників водного господарства».
Водогосподарники – це саме ті фахівці, які управляють водними ресурсами, а вода – це не лише основа існування кожного живого організму, але і запорука існування людської цивілізації.
Перед вами стоять відповідальні завдання: зберегти водні багатства України для наступних поколінь, налагодити водопостачання відповідно до найвищих європейських стандартів.
Сфера розвитку меліорації на Херсонщині, започаткована ще на початку минулого століття, виросла до великих масштабів, що дало змогу вирішити проблему нерівномірності розподілу водних ресурсів Херсонської області та використання дніпровської води для потреб зрошення та водопостачання населення.
На сьогодні на території Херсонщини задіяно у використанні 70 відсотків від наявного зрошуваного клину, цей показник найвищий у державі і завдяки співпраці водогосподарських організацій та аграріїв щороку збільшується.
Водні ресурси є важливою частиною національного багатства країни, тому велике значення у процесі управління водними ресурсами надається раціональному і комплексному їх використанню, тобто встановленню допустимих навантажень на водні об’єкти.
На 2018 рік Державним агентством водних ресурсів України заплановано виділення з державного бюджету 50 млн грн на реконструкцію Іванівського групового водопроводу, що підвищить надійність водопостачання для близько 8,7 тисяч осіб.
У 2017 році Держводагентством виділено Херсонській області з державного бюджету 26 млн грн на проведення реконструкції 5 насосних станцій зрошення, що дало змогу у тісній співпраці з сільгосптоваровиробниками відновити зрошення на площі 1,9 тис га.
У 2018 році Держводагентством передбачено виділення для Херсонської області 50 млн грн, що дасть змогу виконати реконструкцію ще 3 насосних станцій зрошення, капітальний ремонт перегороджувальної споруди на Зональному магістральному каналі, каналу Р-4-2 Інгулецької зрошувальної системи та будівництво додаткової підпірної споруди на каналі Р-1-1 в Каховському районі.
З метою подальшого розвитку меліорації земель та збільшення площ зрошення у 2018 році Херсонською обласною державною адміністрацією разом з обласною радою заплановано виділення з обласного бюджету 20 млн грн на будівництво, реконструкцію, розширення і модернізацію інженерної інфраструктури внутрішньогосподарських зрошувальних систем.
Водне господарство тісно пов’язане з галузями сільського  господарства і впливає на його розвиток. Водогосподарський комплекс Херсонської області відіграє стратегічну роль у соціально-економічному розвитку регіону, від якого залежать практично всі сфери життєдіяльності населення і який є найпотужнішим в Україні.
Шановні працівники водного господарства, разом ми зможемо вивести на новий рівень водне господарство області та забезпечити розквіт нашої Херсонщини.
Бажаю успіхів у цій складній, але такій важливій галузі! Добра, оптимізму та вагомих професійних здобутків!


З повагою

Голова Херсонської обласної державної адміністрації Андрій Гордєєв