ГоловнаПро насКерівний складКолегіяПідпорядковані організаціїДоступ до публічної інформаціїГромадська приймальня
Всі новини

Працівники Херсонського облводресурсів відвідали козацький фестиваль «Кварта»

25.09.2017

      На території  історико–культурної пам’ятки «Кам’янська Січ»,     23-24 вересня 2017 року відбувся козацький фестиваль «Кварта». Працівники Херсонського облводресурсів прийняли активну участь у заході,  організатором якого виступила Херсонська обласна державна адміністрація.

    У наш час археологічні залишки Кам'янської Січі знаходяться на території села   Республіканець    Новокаїрської    сільради    Бериславського     району Херсонської бласті. Пам'ятка займає частину східного схилу мису Стрілка, утвореного правим берегом Каховського водосховища та лівим берегом затоки Республіканець.

      З видимих слідів Січі на поверхні землі залишився тільки надмогильний хрест кошового отамана Костя Гордієнка. З Кам'янської Січі походить також надмогильний хрест кошового отамана Василя Єрофеєвича, який сьогодні зберігається у Національному заповіднику «Хортиця», у м. Запоріжжя.

      На території  Кам'янської  Січі щорічно проводяться масові акції, присвячені пам'ятним датам з історії Запорізького козацтва. У заходах беруть участь представники козацьких об'єднань, місцевої влади та громадськість.

      Фестиваль організовується з метою популяризації Херсонщини як туристичного та мистецького краю, української козацької культури і народних традицій, з метою формування патріотичної свідомості дітей та молоді, реалізації державної політики щодо розвитку туризму.