ГоловнаПро насКерівний складКолегіяПідпорядковані організаціїДоступ до публічної інформаціїГромадська приймальня
Всі новини

В Херсонському облводресурсів проведено нараду з водогосподарськими організаціями області

14.06.2017

Сьогодні, в Херсонському облводресурсів спільно з сектором у Херсонській області та м. Севастополі Держводагентства проведено нараду для водогосподарських організацій Херсонської області.
Основною темою заходу було обговорення змін, що відбулися у процедурі видачі дозволу на спеціальне водокористування.
Так, з 4 червня 2017 року Держводагентство відповідно до Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, що регулюють відносини, пов’язані з одержанням документів дозвільного характеру», Водного кодексу України, Закону України «Про дозвільну систему у сфері господарської діяльності» розпочало видачу дозволів на спеціальне водокористування.
Відповідно до ст. 65 Водного кодексу України зрошення сільгоспугідь та скидання дренажних вод у водні об’єкти здійснюються на підставі дозволу на спеціальне водокористування.
Тепер для водокористувачів визначено вичерпний єдиний перелік документів, необхідний для отримання дозволу. Так водокористувачі, що використовують менше 5 куб. м на добу і не здійснюють скид стічних вод у водні об'єкти, не потребують отримання дозволу.
Повну відповідальність за розробку нормативів ГДС покладено на розробників (від сьогодні нормативи ГДС не потребують затвердження), а достовірність за всі подані матеріали, включаючи і нормативи ГДС, на водокористувача.
Для водокористувачів Херсонської області видача дозволу здійснюється сектором у Херсонській області та м. Севастополі Держводагентства.
Для одержання дозволу на спеціальне водокористування водокористувач звертається до відповідних центрів надання адміністративних послуг. Видача або надання відмови у видачі дозволу на спеціальне водокористування здійснюється протягом 30 календарних днів з дня надходження заяви та документів, необхідних для видачі дозволу.