ГоловнаПро насКерівний складКолегіяПідпорядковані організаціїДоступ до публічної інформаціїГромадська приймальня
Всі новини

Про підготовку робітничих кадрів у Чаплинському управлінні водного господарства

30.05.2017

Ось і розпочався новий поливний сезон. Тому вже сьогодні успішне виконання покладених на управління завдань та значною мірою результативна робота забезпечується завдяки висококваліфікованому колективу фахівців, які володіють значним професійним потенціалом у всіх сучасних напрямках водогосподарської діяльності та підготовкою кваліфікованих робітників.
Колектив управління, в якому нині налічується 393 працівника, працює на збереження та утримання в належному технічному та естетичному стані меліоративних фондів, які наразі забезпечують на території Чаплинського району сталі високі врожаї сільськогосподарських культур.
Адже від професійного рівня кожного працівника залежать темпи розвитку, стійке економічне зростання та визначення цілей діяльності управління на найближчу та віддалену перспективу. І як наслідок з кожним днем підвищуються вимоги до загальноосвітньої, економічної, технічної, технологічної підготовки робітників та інженерно – технічних працівників, до рівня їхньої кваліфікації.
Робітничі кадри управління проходять підготовку на базі Державної Каховської технічної школи. Навчальний заклад забезпечує: підготовку кваліфікованих робітників, перепідготовку з наданням другої професії (кваліфікації), підвищення кваліфікації робітників.
Теоретичні та практичні заняття проводяться висококваліфікованими викладачами у відповідності до учбових планів та програм в учбових аудиторіях, майстернях, площадках та на полігонах, обладнаних необхідною навчальною технікою, верстатами, машинами та іншими засобами навчання
Вже від початку поточного року пройшли перепідготовку та отримали в технічній школі робітничі спеціальності 27 робітників, серед них:
електрогазозварника – 2,
машиністи насосних установок – 7,
стропальники – 18.
Підвищили свої кваліфікаційні розряди 25 машиністів насосних установок.
Наразі сьогодні проходять перепідготовку за професією «Машиніст насосних установок» – 13 та «Електрогазозварник» – 2 чоловіка.
Особам, які після навчання успішно пройшли атестацію, видається свідоцтво по набутій професії та присвоюється кваліфікація відповідного рівня (розряду, категорії).
Та в роботі кожного робітника є свої особливості, які слід враховувати, щоб не допустити передусім порушень техніки безпеки і випадків травматизму. З цією метою викладачами технічної школи щорічно проводяться курси цільового призначення та перевірка знань працівників з питань охорони праці. Крім того курси цільового призначення створюються для вивчення нового устаткування, матеріалів, технологічних процесів, засобів механізації та автоматизації виробництва, правил та умов безпеки експлуатації устаткування, технічної документації.
В поточному році викладачі Каховської технічної школи Бурлай Віктор Анатолійович та Безкоровайний Василь Володимирович провели курси цільового призначення для працівників управління за напрямами:
«Машинiст насосних установок» - 122 чоловіка,
«Стропальник та охорона праці при виконанні робіт на висоті» - 67,
«Охорона праці при експлуатації засобів малої механізації» - 149,
«Правила охорони праці під час виконання робіт на висоті» - 31 чоловік.
Також протягом квітня – травня цього року викладач технічної школи – Зуй Віктор Олександрович провів курси та перевірив знання працівників по темам: «Опалювач та сторож» - 319 чоловік, «Правила охорони праці під час роботи з інструментами та пристроями» - 359 чоловік. Відповідні робітники управління пройшли підготовку на курсах цільового призначення за направленнями «Електрогазозварник» - 10 та «Спеціальне навчання з пожтехмінімуму» - 313 чоловік.