ГоловнаПро насКерівний складКолегіяПідпорядковані організаціїДоступ до публічної інформаціїГромадська приймальня
Всі новини

На Херсонщині дві фірми-гіганти не можуть поділити воду

16.05.2017

Начальнику обласного управління водних ресурсів Херсонської області невідомі у телефонному режимі погрожували блокадою Антонівського мосту, якщо він, у свою чергу, не дозволить їм постачання води. Редакція видання «ХерсонDaily» вирішила роз’яснити ситуацію і з’ясувала, що мова йде про зрошування земель у Голопристанському районі. Тому наш журналіст взяв коментар безпосередньо у начальника Приморського управління водного господарства Лупи Сергія Володимировича, аби дізнатися, яка ситуація у цій справі на даний час:
Приморське управління водного господарства плідно співпрацює з водокористувачами Голопристанського району протягом довгих років.   Існує певний порядок укладення договорів з водокористувачами. Для отримання послуг з подачі води на полив водокористувач має укласти відповідний договір з управлінням водного господарства та надати документи, без яких неможливо підписати договір, а саме: дозвіл на спеціальне водокористування, довідку Каховської ГГМЕ про меліоративний стан зрошуваних земель, акт готовності внутрішньогосподарської мережі, правоустановчі документи, договір про оренду внутрішньогосподарської мережі, договір про спільне використання внутрішньогосподарської мережі та  ряд інших документів. Перелік цих документів є вичерпним та обов’язковим для укладання договору для усіх товаровиробників Херсонщини. Слід зазначити, що ці умови були відомі ТОВ СП «Басматі», який вирощує рис на території Бехтерської сільської ради 8-й рік. Поки він був єдиним водокористувачем на рисовій системі, непорозумінь не виникало.
Але в 2017 році  на рисовій системі з’явився новий  водокористувач, і виникли проблеми з укладанням договору на полив, тому що цим господарствам між собою необхідно заключити  договір про спільне використання внутрішньогосподарської мережі. Але до сих пір вони не знайшли спільної мови і договір між ними  не підписаний, що унеможливлює укладення  договору про  подачу води на полив з Приморським управлінням водного господарства.
Якби зі сторони ТОВ СП «Басматі» своєчасно та в повному обсязі надані були необхідні документи, то спірних питань та конфліктних ситуацій не виникало. А, оскільки посадові особи ТОВ «СП «Басматі» не можуть досягти згоди з іншими водокористувачами по зрошуваній системі, яка знаходиться в їх спільному використанні, самостійно вирішили, що за них ці питання буде вирішувати Приморське управління водного господарства.
На сьогоднішній день, після усунення недоліків у документах зі сторони  ТОВ СП «Басматі»,  з цим господарством укладено договір про надання послуг з подачі  води на ту частину земель, по якій надано повний пакет документів, згідно з вимогами законодавства. На решту площі ТОВ СП «Басматі» має подати відповідний пакет документів.

Джерело інформації