ГоловнаПро насКерівний складКолегіяПідпорядковані організаціїДоступ до публічної інформаціїГромадська приймальня
Всі новини

Обласне управління водних ресурсів відзвітувало про початок зрошувального періоду

10.05.2017

Міжгосподарські та внутрішньогосподарські зрошувальні системи області, загальною площею  299,62 тис. га, підготовлено до роботи, - про це повідомив керівник Херсонського обласного управління водних ресурсів Ігор Андрієнко.  «Спеціалістами управління було проведено колосальний об’єм робіт, які було виконано вчасно, у встановлені заздалегідь терміни. Наразі стан готовності державних міжгосподарських систем складає 100 %», - наголосив Ігор Олегович.
Обласне управління водних ресурсів та його підпорядковані організації відзвітували про початок роботи державного водогосподарсько-меліоративного комплексу у 2017 році.
22 березня 2017 року здійснено пуск води у Північно-Кримський канал для затоплення рису та поливу сільськогосподарських культур.
Заповнена водою міжгосподарська зрошувальна мережа в зоні дії Каховської зрошувальної системи.
З 07 квітня 2017 року здійснюється заповнення Краснознам’янського магістрального каналу.
З 24 квітня поточного року розпочато роботу Головної насосної станції Інгулецької зрошувальної системи для проведення поливів сільськогосподарських культур господарствами Білозерського району, Дніпровського району м. Херсона.
На сьогодні заповнення меліоративної мережі вже практично завершено, згідно заявок водокористувачів. Усі точки водовиділу (водовиділи відкритої зрошувальної мережі та насосні станції) знаходяться в технічно справному стані та готові до подачі води.
Начальник Херсонського обласного управління водних ресурсів закцентував увагу на те, що протягом 2017 року заплановано укласти біля 880 договорів про надання послуг, пов’язаних із подачею води на полив сільгоспкультур. Станом на 26 квітня  2017 року укладено вже більше 95% договорів.
Ігор Андрієнко зазначає, що спеціалістами інформаційно-дорадчих служб управлінь водного господарства облводресурсів протягом поливного сезону поточного року будуть визначатись наявні волого запаси у ґрунті та надаватись аграріям рекомендації щодо термінів і норм поливів сільськогосподарських культур.
У 2017 році аграріями області планується проведення поливів сільськогосподарських культур на площі 300,2 тис. га.  Перші поливи розпочато у першій декаді квітня поточного року. Станом на 26 квітня, всього по області вже полито 5,6 тис. га, в тому числі 2,5 тис. га. – краплинним зрошенням.
Керівник обласного управління Ігор Андрієнко щоденно тримає на контролі питання, пов’язані із забезпеченням безперебійної водоподачі на зрошення.