ГоловнаПро насКерівний складКолегіяПідпорядковані організаціїДоступ до публічної інформаціїГромадська приймальня
Всі новини

ПАМ’ЯТІ МИКОЛИ МИХАЙЛОВИЧА БОНІ (05.11.1923 – 08.03.2017)

10.03.2017


08 березня 2017 року на 94 році пішов з життя  Микола Михайлович Боня, Герой Соціалістичної праці, заслужений меліоратор України,  ветеран  управління «Укрводбуд».
Народився Микола Михайлович 05 листопада 1923 року у селі Градинськ Полтавської області.  У 1952 році, після закінчення Київського гідромеліоративного інституту, розпочав свою трудову діяльність майстром дільниці будівельно-монтажного управління №13 управління  “Укрводбуд”, де потім працює  виконробом, старшим виконробом, головним інженером. У 1961 році переведений головним інженером управління “Укрводбуд” Міністерства меліорації та водного господарства УССР.
З 1968 по 1994 роки, в період основного розвитку меліорації на Херсонщині, Микола Михайлович Боня очолює багатотисячний колектив будівельників управління “Укрводбуд”. Під керівництвом Боні М.М. управлінням “Укрводбуд” здійснювалось будівництво великих державних зрошувальних  систем,  в  тому  числі  найбільшої  в  Європі  за   пропускною спроможністю   Каховської   зрошувальної   системи   на   площі 318,6 тис.га для  обводнення  та  зрошення  земель   Херсонської  та   Запорізької  областей та Північно-Кримського каналу – основної водної артерії Присивашшя та Криму, протяжність якого складає 403 кілометри.  У комплексі з будівництвом меліоративних систем, в значних обсягах виконувались роботи з будівництва житла, об’єктів соцкультпобуту, виробничих баз, реконструкції старих зрошувальних систем. В селищах Свєтлово, Чкалово, Новоолексіївці та інших населених пунктах Херсонської області побудовані новітні упорядковані житлові масиви і селища.
За свою трудову діяльність Боня М.М. неодноразово відзначений урядовими нагородами, Почесними грамотами. За активну участь у розвитку зрошення на Херсонщині, йому  присвоєно Почесне звання “Заслужений меліоратор УССР”. У 1980 році за успішне введення в дію Головного Каховського магістрального каналу та інших важливих водогосподарських об’єктів, Миколі Михайловичу була вручена Зірка Героя та присвоєно звання Героя соціалістичної праці.
Перебуваючи на залуженому відпочинку, Боня М.М. продовжував активну діяльність. Він часто виступав  на сторінках газет, журналів, радіо і телебаченні, брав  участь в нарадах, семінарах, конференціях. Проводив  велику професіонально-виховну роботу серед молодого покоління гідромеліораторів.
Світла пам'ять  про Миколу Михайловича, людину, що присвятила все своє життя розвитку зрошення на Херсонщині, внесла неоцінимий вклад у будівництво водогосподарсько-меліоративного комплексу, назавжди залишиться в серцях водогосподарників України.