ГоловнаПро насКерівний складКолегіяПідпорядковані організаціїДоступ до публічної інформаціїГромадська приймальня
Всі новини

Про підготовку до реконструкції в Іванівському міжрайонному управлінні водного господарства

24.02.2017

      В зв’язку з тривалою експлуатацією хлораторної, відстійників і фільтрів на дільниці Іванівського групового водопроводу виникла необхідність у проведені їх реконструкції, та капітального ремонту. Обладнання хлораторної відпрацювало свій амортизаційний строк і застарілий сам спосіб очищення питної води хлором, тому потребує зміни очищення на більш безпечний спосіб, наприклад гіпохлоридом натрію. У відстійниках та фільтрах із-за тривалої експлуатації порушена герметичність залізобетонних конструкцій, що сприяє непродуктивному витоку води. На даний час для попередження виникнення надзвичайної ситуації відстійники виведені із експлуатації.
    В 2011 році на замовлення Іванівського міжрайводгоспу фахівцями інституту водних проблем і меліорації НААН України розроблено науково - технічне обґрунтування нової технології водо підготовки на водопроводі, а саме нова технологія водоочищення передбачає двоступеневе очищення при використанні фільтрів попереднього очищення (біофільтрів) – перша ступень та контактних освітлювально-сорбційних фільтрів – друга ступень очищення.   
  Також одне з болючих питань - це експлуатація магістрального трубопроводу, який виготовлений з залізобетонних та стальних труб діаметром 600 мм. Із-за тривалої експлуатації трубопроводу,на ньому часто виникають пориви, що призводить до погіршення санітарного стану питного водопостачання тих населених пунктів, які отримають воду від групового водопроводу. За останні п’ять років ремонтною ланкою було ліквідовано 387 поривів.  Під час усунення поривів виникають затримки з водопостачанням, тому було б доцільно збудувати резервний трубопровід.
      Враховуючи звернення депутатського корпусу Іванівської районної ради від 17.06.2016 року № 107 до Кабінету Міністрів України про продовження будівництва І черги Іванівського групового водопроводу для забезпечення питною водою мешканців Іванівського району та Нижньосірогозького району (смт Нижні Сірогози та с. Верхні Сірогози), за дієвої підтримки Херсонського облводресурсів розпочато виготовлення проектно-кошторисної документації по реконструкції магістрального водопроводу та проведення реконструкції блоку вхідних пристроїв і переобладнання хлораторної на електролізну.