ГоловнаПро насКерівний складКолегіяПідпорядковані організаціїДоступ до публічної інформаціїГромадська приймальня
Всі новини

Підведено підсумки Всеукраїнського конкурсу «До чистих джерел-2016»

04.01.2017

У 2016 році щорічний Всеукраїнський конкурс «До чистих джерел» (далі – Конкурс) проводився Всеукраїнською громадською організацією «Жива планета» на замовлення Міністерства екології та природних ресурсів України.
Конкурс започатковано ще в 2001 році на виконання Постанови Кабінету Міністрів України від 24 січня 2001 р. № 51 з метою об’єднання зусиль, спрямованих на поліпшення стану джерел, водойм і річок України, раціональне використання водних ресурсів, виховання дбайливого ставлення населення до водних об’єктів, їх охорони і відтворення, підвищення екологічної та правової обізнаності громадян щодо охорони водних ресурсів шляхом залучення широких верств населення до практичної природоохоронної роботи, розвитку громадянських природоохоронних ініціатив.
У Конкурсі  беруть участь місцеві державні адміністрації, сільські, селищні та міські ради, колективні та індивідуальні земле- і водокористувачі, установи, підприємства усіх форм власності, загальноосвітні, професійно-технічні, позашкільні та вищі навчальні заклади, засоби масової інформації, громадські організації, окремі громадяни.
Основними завданнями Конкурсу є:
– підтримка та активізація природоохоронної діяльності, спрямованої на досягнення конкретних практичних результатів з охорони та оздоровлення водних об’єктів, порівняння існуючої практики використання водних ресурсів з вимогами Водного кодексу України, здійснення конкретних заходів, що зменшують розбіжності між ними;
– залучення широкої громадськості до практичної природоохоронної діяльності шляхом підтримки державою екологічних ініціатив об’єднань громадян та окремих активістів;
– поліпшення просвітницько-інформаційної діяльності ЗМІ щодо основних положень Водного Кодексу України та практики його застосування, актуальних проблем стану водних ресурсів, його реального впливу на здоров’я людей, висвітлення прикладів позитивної практики водокористування.
У 2016 році на Конкурс надійшло 162 роботи. Оцінювали роботи і визначали переможців за наступними чотирма категоріями:
1. Представник місцевої державної адміністрації, органу місцевого самоврядування, інститутів громадянського суспільства.
2. Колективи земле- і водокористувачів.
3. Екологічні товариства і гуртки загальноосвітніх, вищих, професійно-технічних навчальних закладів та позашкільних закладів.
4. Окремі групи громадян, громадяни (індивідуальні учасники).
З Херсонської області у категорії «Представник місцевої державної адміністрації, органу місцевого самоврядування, інститутів громадянського суспільства» ІІІ місце зайняла Козацька селищна рада, у категорії «Колективи земле- і водокористувачів» ІІІ місце  - Бериславське міжрайонне управління водних ресурсів, у категорії «Окремі групи громадян, громадяни (індивідуальні учасники)» відзначено заохочувальним призом роботу Козацької загальноосвітньої школи І-ІІІ ст. Бериславської районної ради.
ВІТАЄМО ПЕРЕМОЖЦІВ КОНКУРСУ!

Джерело: сайт Мінприроди.