ГоловнаПро насКерівний складКолегіяПідпорядковані організаціїДоступ до публічної інформаціїГромадська приймальня
Всі новини

Проводяться роботи з очистки каналу Р-3 Новотроїцького УВГ

13.12.2016

У ході експлуатації гідромеліоративні споруди та системи зношуються, заростають та замулюються. Для підтримання їх в робочому стані проводяться систематично ремонтні та очисні роботи. З метою забезпечення ефективної та надійної експлуатації розподільчих каналів
після завершення поливного сезону та скиду води проводиться їх обстеження для визначення об’єму робіт з очистки.
Так, на початку листопада поточного року Чкалівською експлуатаційною дільницею управління (начальник Ратушняк М.В.) розпочалися роботи з очистки каналу Р-3 від мулу, наносів та водоростей. Цей розподільчий канал є найкоротшим серед каналів, що знаходяться на балансі Новотроїцького УВГ. Його протяжність всього 5,8 кілометрів. Забір води із джерела зрошення та транспортування її на поля зрошення здійснює всього три (№№1, 2, 3) насосні станції каналу зі швидкістю 3,5 м3/с. Та, не зважаючи на такі об’єми, насосні подають воду на сільськогосподарські угіддя господарств зі значними поливними площами, наприклад, ТОВ «Агро-Альянс» -766 га, ПП «Агро-Атлас» - 736 га, ПП «Арм-Агро» - 501 га, ФГ «НІКО» - 545 га, ТОВ «ТД Продексім» - 731 га та інших. Всього  ж поливають поля від каналу Р-3 тринадцять господарств.
На даний час уже очищено 1870 м3. Усі роботи наразі ведуться технікою управління - підіймальним краном та трактором. Ручну очистку виконують робітники Чкалівської дільниці. Також для очисних робіт був задіяний і екскаватор ЕО-4111 (драглайн) підрядника «Трансводсервіс».
Очистка триває і буде продовжена у грудні місяці за умови сприятливих погодних умов. Такі роботи дадуть змогу докорінно поліпшити роботу, своєчасне транспортування води на поля в необхідних об’ємах, ефективну продуктивність розподільчого каналу Р-3 у майбутньому поливному сезоні 2017 року.