ГоловнаПро насКерівний складКолегіяПідпорядковані організаціїДоступ до публічної інформаціїГромадська приймальня
Всі новини

У Приморському управлінні водного господарства проведено навчання

17.11.2016

16 листопада 2016 року в Приморському управлінні водного господарства  відбулося навчання спеціалістів на тему: «Основи виробничої санітарії і техніки безпеки».
Інженер з охорони праці І категорії управління Чупик Т.В. висвітила основні питання цього навчання у своїй доповіді:
Виробнича санітарія - це комплекс заходів, що забезпечують наявність на робочому місці, цеху, підприємстві необхідних умов проживання працюючих у відповідності з діючими санітарними нормами і правилами.
Мікроклімат у виробничих приміщеннях визначається наступними параметрами: температурою повітря, відносною вологістю, швидкістю руху повітря на робочому місці, додатковий параметр - атмосферний тиск.
Оптимальні і допустимі метеорологічні умови для робочої зони виробничих приміщень встановлюються санітарними правилами і нормами, у них враховується час року, категорія робіт, характеристика приміщення по надлишку явною теплоти, що припадає на 1 м3.
Правильно спроектоване і виконане висвітлення в управлінні  забезпечує можливість нормальної виробничої діяльності. Від освітлення в значній мірі залежать: збереження зору працівника, стан його центральної нервової системи, безпека на виробництві, продуктивність праці і якість продукції, що випускається. Раціональне освітлення повинно забезпечувати достатню та постійну в часі освітленість поверхонь, необхідний розподіл яркостей в навколишньому просторі, відсутність сліпучого дії джерела світла, сприятливий спектральний склад і правильний напрямок світлового потоку.
Шкідливі та небезпечні фактори на виробництві виникають при відхиленні від нормованих параметрів мікроклімату, а також при перевищенні допустимих значень запиленості та загазованості повітря.
В даний час експлуатація переважної більшості технологічного обладнання, енергетичних установок неминуче пов'язана з виникненням шумів і вібрацій різної частоти та інтенсивності, що роблять несприятливий вплив на організм людини. Тривала дія шуму і вібрації знижує працездатність, може призвести до розвитку професійних захворювань.
Електробезпека - система організаційних і технічних заходів і засобів, що забезпечують захист людей від шкідливого і небезпечного впливу електричного струму, електричної дуги, електромагнітного поля і статичної електрики.
Чупик Тетяна Василівна у своїй доповіді також наголосила на необхідність додержання належних, безпечних, здорових умов праці для кожного робітника управління.