ГоловнаПро насКерівний складКолегіяПідпорядковані організаціїДоступ до публічної інформаціїГромадська приймальня
Всі новини

В Голопристанському районі тривають вологозарядкові поливи

29.09.2016

Всі структури Голопристанського району спільно з сільгосптоваровиробниками всіх форм власності та органами місцевого самоврядування проводять  цілеспрямовану роботу з підготовки агропромислового комплексу району до посіву озимих культур під урожай 2017 року.
З 19 серпня 2016 року в Голопристанському районі проводяться вологозарядкові  полив. У поточному році заплановано провести вологозарядкових поливів 4,2 тис. га. Станом на сьогодні полито – 2,5 тис. га, в основному це – озимий ріпак та озима пшениця.
Вирощують озиму пшеницю із застосуван¬ням вологозарядкового та вегетаційних поливів за допомогою дощу¬вальних машин ДДА-100-МА.
Основою режимів зрошення  озимої пшениці є передпосівний полив, застосування якого забезпечує 40-63% прибавки врожаю від зрошення за рахунок отримання своєчасних сходів, нормального розвитку і загартовування рослин в осінній період.
При сівбі озимої пшениці після оптимальних строків передпосівний полив не проводиться, а замінюється сходовикликаючим поливом нормою                   250-350 м3/ га. Це дозволяє на 5-7 днів раніше отримати сходи і створити кращі умови для осіннього розвитку рослин.
Таким чином, роль вологозарядкового поливу в режимі зрошення озимої пшениці зростає. Проведення одного вологазядкового поливу забезпечує  отримання урожаю в 2 рази більше. Це дозволяє по новому оцінювати можливості обробки озимої пшениці при одному  вологозарядковому поливі.
Приморське управління водного господарства забезпечує в повному обсязі подачу води на проведення вологозарядкових і сходовикликаючих поливів.