ГоловнаПро насКерівний складКолегіяПідпорядковані організаціїДоступ до публічної інформаціїГромадська приймальня
Всі новини

День малих річок та водойм

21.09.2016

«Чисті береги-чиста річка» -  під таким гаслом проходить акція присвячена збереженню малих річок, яка проходить по всій Україні протягом вересня  місяця і також не обминула Чаплинське управління. Працівники якого вкрай стурбовані станом навколишнього середовища.Бо вода — основа життя, і дають її підземні джерела, озера, ріки — малі та великі. Це вимагає дбайливого ставлення до їхніх ресурсів, відновлення, бо саме вони забезпечують життєві потреби більшої частини населення, і саме цієї води недостатньо для забезпечення всіх потреб господарства держави, зокрема південного регіону, який є самим маловодним в Україні. На сьогодні проблема збереження малих річок  у всьому світі набула великих масштабів і вимагає негайного вирішення. В Україні особливо гострою є ця проблема в степовій зоні. В сучасних умовах людина використовує річку лише для вирішення своїх господарських потреб, які переважно негативно впливають на екологічний стан річок та басейну в цілому. Як наслідок — річка деградує, міліє і поступово зникає. Таке ставлення до річок недопустиме в сучасних умовах природокористування.

         Проблема забезпечення якісними водними ресурсами гостро постала у нашому регіоні: створення ставків у межах русла річок, використання біологічних ресурсів водоймищ, забір води для поливу, розорення схилів у межах прибережно-захисної смуги, підтоплення та засмічення прилеглих територій – усе це призвело до значного зменшення водності річок, порушення їх гідрологічного режиму, обміління.  Нині річки обмілілі та замулені, водонаповнення річок дуже мале, береги поросли очеретом та чагарником, а в деяких місцях ще й засмічені.

        Давайте разом охороняти, зберігати, відтворювати водні ресурси нашого краю! Кожен з нас здатний зробити  свій внесок в охорону водойм. Для цього не потрібно багато часу і коштів. Головне – не зашкодь! Не засмічуй ріку, біля якої ти живеш; не залишай сміття на березі, де ти відпочиваєш; не розорюй прибережні захисні смуги; доглядай лісові насадження в прибережні зоні; дотримуйся правил полювання та рибної ловлі; вивчай свою річку!