ГоловнаПро насКерівний складКолегіяПідпорядковані організаціїДоступ до публічної інформаціїГромадська приймальня
Всі новини

На березі Дніпра й понині б’ють з-під землі чисті джерела

25.07.2016

Водні проблеми з кожним роком набувають все більших масштабів. Загрози настільки реальні, що стосуються кожного з нас. З метою раціонального використання та відтворення водних ресурсів необхідно вживати заходи щодо ставлення до джерел – річок, струмків шанобливо, як до живих істот, бо вода це і є життя.

З метою об’єднання зусиль, спрямованих на поліпшення стану джерел, водойм і річок, підвищення екологічної і правової обізнаності громадян щодо раціонального використання водних ресурсів працівниками Каховського міжрайонного управління водного господарства  та СТ «Будівельник» протягом липня поточного року виконано заходи щодо оновлення та упорядкування водного джерела на території Дніпрянської селищної ради Новокаховської міської ради, а саме: джерело розчищено від мулу і рослинного покрову; прилегла територія біля джерела прибрана від сміття та упорядкована; виконано роботи щодо встановлення двох лавок і столика.

Сама ж історія джерела пов’язана з історією міста.

На 7 км від легендарної Каховки в родючому чорноземі Таврії, витисненому від берегів Дніпра пісками, з’явилося село Ключове з однією нестрункою і неповною лінією будиночків, розташованих уздовж занесеної піском дороги, що прямує на Цюрупинськ.

Назву село отримало від кристально-чистих джерел, що били уздовж берега. Берег складається з вапняку, пісків, мергеля. З року в рік вони щедро дарують мешканцям свій найцінніший скарб – воду, сподіваючись на взаємну турботу. Ці джерела під час повеней заливаються Дніпровською водою, деякі з них зникають, а деякі утворюються в нових містах.

21 вересня 1950 року разом з наказом про будівництво Каховської електростанції на місці села Ключового, заснованого у 1981 році, з’явилась Нова Каховка. Це одне з найкрасивіших міст на березі нижнього Дніпра.

Джерельна вода завжди стояла поруч з такими вічними поняттями, як земля, хліб, вогонь й тому кожен з нас завжди повинен дбати про їх чистоту.